Gündem Haberleri

  PKK'nın hackerleri yakalandı

  Ramazan YAVUZ/DİYARBAKIR, (DHA)
  17.05.2008 - 13:31 | Son Güncelleme:

  DİYARBAKIR, İstanbul, Adana, Gaziantep ve Şanlıurfa'da PKK'ya yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda, kamu kurum ve kuruluşları ile ticari ve bilgilendirme amaçlı özel kişilere ait internet sitelerine sanal saldırı yapan, örgüt lehine propaganda içerikli logo ve metin sayfalar yapıştırdıkları ve bölücü içerikli siteleri yönettikleri bildirilen 12 zanlı yakalandı.

  Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri, terör örgütünün oluşturduğu hacker gruplarına darbe vuruldu. Diyarbakır, İstanbul, Adana, Gaziantep ve Şanlıurfa'da yapılan eş zamanlı operasyonlar yapıldı. 9'u Diyarbakır’da olmak üzere 12 zanlı gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlıların Emniyet Müdürlüğü'ndeki soruşturmasında, bölücü terör örgütü için hacker grupları (saldırı grupları) oluşturulduğu, kamu kurum ve kuruluşları ile ticari ve bilgilendirme amaçlı özel kişilere ait yaklaşık 800 internet sitesine sanal saldırı yaptıkları, bölücü terör örgütü lehine propaganda içerikli logo ve metin sayfalar (İndex sayfa) yapıştırdıkları belirtildi. Zanlıların, site sahiplerini maddi ve manevi zarara uğrattıkları, bölücü içerikli siteleri yönettikleri, yönettikleri sitelerde örgütün kırsal alanına katılımı teşvik ettikleri ve kitlesel katılımlı olayları saptırarak ve sanal ortamda provake ederek sansasyonel nitelikte eylemler gerçekleştirilmesi yönünde çağrıda bulunduklarının tespit edildiği bildirildi.

  Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü açıklamasında, gözaltına alınan 12 zanlının ev ve üzerlerinde yapılan aramalarda ise 18 hard disk, 2 USB flash disk, çok miktarda CD, DVD ve disket, çok miktarda yasak yayın ve örgütsel dokümana da incelenmek üzere el konuldu.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı