Gündem Haberleri

  PKK'nın bombalarını Marko buldu

  Saygı ÖZTÜRK / ANKARA
  09.10.2007 - 12:13 | Son Güncelleme:

  Tunceli Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen "Dağ Köstebeği-2" operasyonunda mayınlı eylemleri gerçekleştirdikleri, örgüt adına haraç topladıkları belirlenen 12 kişi gözaltına alındı. Operasyonda "Marko" isimli köpek kullanıldı.

  Tunceli Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen opyerasyonda, PKK'nın mayınlama, bombalama eylemlerini gerçekleştiren, örgüt için "vergi" adı altında haraç toplayan 12 kişi gözaltına alındı. Operasyonda "bombaya duyarlı köpek" de kullanıldı ve A-4 patlayıcıları da bulundu.

  Tunceli'de aralarında CHP il binasının bombalanması, bazı iş adamlarının araçlarının altına patlayıcı konulması, güvenlik güçlerinin geçtiği yollara mayın yerleştirilmesi eylemlerini gerçekleştirdiği gerekçesiyle gözaltına alınan 12 kişinin bugün mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

  KIŞ ÜSLENMESİ

  Kış üslenmesi öncesi etkili eylemler yapılması için talimat alan PKK'nın dağ kadrosunun eylemlerinin şehir yapılanması tarafından da desteklenmesi öngörüldü. Bu kapsamda Tunceli'de eylemler gerçekleştiren ve yeni eylemler planlayan PKK'lılara dönük yürütülen "Dağ Köstebeği" adı verilen operasyon tamamlandı. Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilileri, Tunceli'de gerçekleştirilen operasyonla, PKK'nın "şehir örgütlenmesi"ne önemli bir darbe indirildiğini söylediler.

  HARAÇ MAKBUZLARI

  Gözaltına alınan kişilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda da, "vergilendirme" adı altında bastırılan haraç makbuzları da bulundu. Kendilerine haraç vermeyen iş adamlarını hedef seçen teröristlerin, bu kişilere dönük eylemlerini de ifadelerinde belirttikleri Emniyet Genel müdürlüğü yetkilileri tarafından kaydedildi. PKK'nın Tunceli merkez yapılanmasında yer alan kişilerin PKK'nın dağ kadrosuyla irtibatları da "teknik takip"le de belgelendi.

  MARKO BULDU

  PKK'nın şehir örgütlenmesinde bulunan kişilerin, patlayıcılarına da ulaşıldı. Aramalarda Tunceli Emniyet Müdürlüğü'ne gönderilen "Marko" isimli bombaya duyarlı köpek kullanıldı. Çok iyi gizlenen ve önemli miktarda olduğu belirtilen A-4 patlayıcıları bulundu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı