Gündem Haberleri

  PKK'lılar koruculara saldırdı

  ŞEMDİNLİ(Hakkari), (DHA)
  12.08.2012 - 10:33 | Son Güncelleme:

  Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Derecik Beldesi’nde devriye görevi yapan koruculara bir grup PKK’lı tarafından uzun namlulu silahla ateş açıldı. Korucular ve güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Çatışmada ölen ya da yaralanan olmadı.

  Bir grup PKK’lı saat 01.00 sırasında Derecik Beldesi’nde devriye görevi yapan koruculara ateş açtı. Korucular karşılık verince PKK’lılarla çatışma çıktı. Yaklaşık 20 dakika süren çatışmada 2’nci Hudut Taburu’ndan da PKK’lıların kaçış bölgelerine aydınlatma fişeği atılarak ateş açıldı. Ölen ya da yaralananın olmadığı çatışmada PKK’lılar karanlıktan faydalanarak Balkaya Bölgesi’nden Kuzey Irak yönüne doğru kaçtı. PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için bölgede operasyon başlatıldı.

  BELEDİYE BAŞKANININ EVİNE ATEŞ AÇTILAR

  PKK’lılar tarafından Hakkari’nin Şemdinli İlçesi Derecik Beldesi’ne yapılan saldırıda asıl hedefin Derecik Beldesi Belediye Başkanı AK Parti’li Husret Dinç olduğu ileri sürüldü. Saat 01.00 sıralarından Derecik Beldesi’ne gelen PKK’lılar Belediye Başkanı Dinç’in evinin bulunduğu Karayolları Caddesi’ne girip devriye görevi yapan koruculara ve Belediye Başkanı Dinç’in evine ateş açtı. Yaklaşık 20 dakika süren çatışma sonrası PKK’lılar kaçarken, Belediye Başkanı Dinç’in evinin duvarlarına çok sayıda kurşun isabet etti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı