GeriGündem PKK'lı mahkumlar peynirden zehirlendi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

PKK'lı mahkumlar peynirden zehirlendi

ŞANLIURFA'nın Suruç İlçesi'ndeki cezaevinde 10'u PKK üyesi olmak ve terör örgütü propagandası yapmaktan hükümlü 14 mahkum, yemekten zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

Suruç Cezaevi'nin 4 ve 5 numaralı koğuşlarındaki hükümlüler dün saat 21.00 sıralarında bulantı, kusma şikayetiyle revire götürüldü. Zehirlendikleri belirlenen, adam öldürmeye teşebbüs suçundan hükümlü Bedrettin Cengiz, Ferdi Şahin, uyuşturucu ticaretinden hükümlü Süleyman Özden, Mehmet Laçin ile PKK terör örgütü üyesi olmak, propagandası yapmak suçlarından hükümlü Cengiz Elmascan, İsmail Elmascan, Mazlum Nergiz, Abdullah Kıvık, Mehmet Tuğalan, Mehmet Samur, Mustafa Oran, Mehmet Binici, Bozan Öz ve Ali Solmaz'a ilk müdahaleyi cezaevi doktoru yaptı.

Durumlarının ağır olduğu belirlenen Mehmet Laçin, Mazlum Nergiz, Abdullah Kıvık ve Mehmet Tuğalan Şanlıurfa Devlet Hastanesi'ne, Ferdi Şahin, İsmail Elmascan, Bedrettin Cengiz, Mehmet Binici ile Ali Solmaz, Suruç Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

PEYNİR VE SALATALIK YEMİŞLER

Durumları iyi olan ve cezaevi revirinde kontrol altında tutulan 5 mahkum öğle saatlerinde hep birlikte peynir ve salatalık yediklerini, bundan zehirlenmiş olabileceklerini söyledi. Bunun üzerine, mahkumların dışarıdan getirttikleri sanılan peynir ve salatalıktan alınan numuneler incelenmek üzere Suruç İlçe Tarım Müdürlüğü Gıda Kontrol Şubesi’ne götürüldü.

Tedavilerine Şanlıurfa ve Suruç Devlet Hastanelerinde devam edilen 9 mahkumun sağlık durumlarının iyiye gittiği belirtildi.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle