Gündem Haberleri

  PKK'lı Karayılan, Ahmet Türk'e tepki gösterdi

  Ferit ASLAN/ DİYARBAKIR, (DHA)
  21.05.2008 - 15:47 | Son Güncelleme:

  Demokratik Toplum Partisi (DTP) Grup Başkanı Ahmet Türk'ün bir süre önce Kürdistan Yurtsever Birliği'nin (KYB) internet sitesinde yayınlanan “PKK'’ya da söyledim. Silahla mücadele Kürtler'e zarar veriyor” sözlerine terör örgütünün elebaşlarından Murat Karayılan tepki gösterdi. Karayılan, “Bu söz saçmalıktır. Ahmet Türk'ün tam olarak böyle söylediğini düşünmüyorum” dedi.

  DTP Grup Başkanı Ahmet Türk'ün geçen hafta KYB'nin internet sitesinde yaptığı açıklama DTP içinde tartışmalara neden oldu. Türk'ün, “PKK'ya da söyledim. Silahlı mücadele Kürtler'e zarar veriyor” sözlerine terör örgütü elebaşlarından Murat Karayılan tepki gösterdi. Örgüte yakın internet sitelerine konuşan Karayılan, Türk'ün söylediği sözlerin saçmalık olduğunu belirterek, şöyle dedi:

  “Ahmet Türk'ün tam olarak böyle söylediğini düşünmüyorum. Bu sözler saçmalıktır. Nitekim kendisi, ‘Sözlerim çarpıtıldı, öyle söylemek istememiştim’ diyerek, tekzip etmiş olmasına rağmen Türkiye'deki bazı kesimler, ‘Ahmet Türk böyle söyledi, DTP’de çatlama var, Kürtlerde bölünme var, artık silahlı mücadele tasvip edilmiyor, o zaman gerilla yok edilsin' diyorlar.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı