GeriGündem PKK'dan Diyarbakır'da uyuşturucu operasyonu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  172
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

PKK'dan Diyarbakır'da uyuşturucu operasyonu

PKK'dan Diyarbakır'da uyuşturucu operasyonu
refid:27024988 ilişkili resim dosyası

PKK'nın gençlik yapılanması ve asayiş birimi olarak bilinen Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi'nin (YDG-H) Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde ‘uyuşturucu operasyonu’ düzenlediği iddia edildi.

Cihan Haber Ajansı'nın haberine göre yüzü kapalı örgüt mensupları, girdikleri kahvehane ve sokaklarda silah çekip vatandaşları sıraya dizdi.

O ANLARDAN KARELER

YDG-H üyeleri esrar sattığından şüphelendikleri bazı kişileri sokak ortasında sopalarla dövdü. Örgüt arama, silah çekme ve dövme görüntülerini ise sosyal medya hesabından duyurdu.

Geçen hafta Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki yol üzerinde arama noktası kurarak IŞİD militanı olduğu iddia edilen 13 kişiyi yakaladığını duyuran YDG-H, bu sefer Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde 'uyuşturucu operasyonu' düzenledi. 1,5 yıl önce Şırnak’ın Cizre ilçesi ile Diyarbakır’ın Sur ilçesinde kuruluşunu ilan ettikten sonra başta bölge il ve ilçeleri olmak üzere ülke geneline yayılan yapılanma, kendisini PKK’nın şehirdeki ‘askeri unsuru’ olarak tanımlıyor. Bünyesinde asayiş, ahlak ve uyuşturucu gibi birimleri da olan örgüt, şehirdeki eylemleri organize ediyor.

YDG-H, dün gece Diyarbakır’ın dört merkez ilçesinden biri olan Sur ilçesinde uyuşturucu operasyonu düzenledi. Saat 21.00 sularında ilçenin en merkezi yeri olan Gazi Caddesi ve Melik Ahmet Caddesi’ne çıkan yüzleri kapalı ve silahlı YDG-H üyeleri, yoldan geçen vatandaşları durdurup kimlik sordu, esrar ya da uyuşturucu madde sattığından şüphelendiği kişileri bir süre gözaltında tuttu. Daha sonra kahvehane ve internet kafelere giren örgüt mensupları, silah çekerek vatandaşları sıraya dizdi.

Kimlik kontrolü yapan yüzü kapalı kişiler, bazı vatandaşları gözaltına aldı. YDG-H üyeleri, bu sırada esrar sattığı, torbacılık yaptığından şüphelendikleri bazı kişileri sopalarla dövdü. Örgüt daha sonra operasyon görüntüleri internetten paylaştı. Görüntülerde YDG-H üyelerinin bazı kişileri sopalarla dövdüğü, silah çektiği, sıraya dizdiği görülüyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle