Gündem Haberleri

  PKK'DAN CENAZE TÖRENİ

  Emin BAL/ BEYTÜŞŞEBAP(Şırnak),(DHA)-
  16.06.2013 - 12:17 | Son Güncelleme:

  ŞIRNAK’ın Beytüşşebap İlçesi’ndeki Kato Dağı’nda geçen yıl çıkan çatışmada öldürülen PKK’lı Zeki Erdem’in cenazesi, dağda yaklaşık 20 PKK’lı tarafından düzenlenen törenden sonra ailesi ve BDP’lilere teslim edildi.

   Beytüşşebap’a getirilen ve Cumhuriyet savcına teslim edilen cenaze, otopsi için Malatya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

  Beytüşşebap’taki Kato Dağı’ndan geçen yıl 14 Temmuz’da çıkan çatışmada öldürülen, ’Cesur Ozan’ kod adlı Zeki Erdem’in cenazesinin bölgede olduğunu öğrenen ailesi, Beytüşşebap Cumhuriyet Savcılığı ve İHD’ye başvurarak cenazeyi gidip almak istediklerini bildirdi. Aileye olumlu yanıt verilmesi ile birlikte dün sabah erken saatlerinden itibaren Beytüşşebap’tan araçlarla yola çıkan aileye, BDP’li Belediye başkanları, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda kişi eşlik etti. Kato Dağı eteklerine çıkanları, bir grup PKK’lı karşıladı. PKK’yı simgeleyen bezler ve Abdullah Öcalan posterlerinin açıldığı alanda cenazeyi almak için gelenler beklerken, dağdan bir grup PKK’lılar cenazeyi omuzlarda taşıyarak aşağı indirdi.

  Kato Dağı eteğine PKK’lılar tarafından getirilen Zeki Erdem’in cenazesi için burada örgüt mensupları tarafından cenaze töreni düzenlendi. Cenaze töreninde konuşan PKK’lı grubun sorumlusu Sipan Rojhilat, sınırların dışına çekilme sırasında üstlerine düşen görevi yerine getirmeye çalıştıklarını söyledi. Başlatılan çözüm ve barış sürecine destek verdiklerini söyleyen PKK sorumlusunun konuşmasından sonra Zeki Erdem’in ağabeyi Nadir Erdem de bir konuşma yaptı. Konuşmalardan sonra cenaze gelenlere teslim edilirken, PKK’lılar dakikalarca havaya ateş açtı. Beytüşşebap İlçesi’ne getirilerek Cumhuriyet Savcısına teslim edilen cenaze, otopsi ve kimlik tesbiti için Malatya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

   CENAZE TÖRENİNDEN FOTOĞRAFLAR 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı