Gündem Haberleri

  PKK’yla koalisyon halinde zehir içirmek isteyenler var

  Hürriyet Haber
  20.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terör ve bölücülüğün zirve yaptığı bölgeleri kuşatan yerlerde “Olağanüstü Hal” ilan edilmesinin kaçınılmaz olduğunu vurgulayarak, “Irak’ın kuzeyi ve teröristlerin ikmal merkezleri imha edilmeli, sınırı ve şümulü belirlenecek bir güvenlik kuşağı oluşturulmalıdır” dedi.

  Bahçeli, dün yaptığı yazılı açıklamada özetle şunları kaydetti:

  Açılım inadı yüzünden

  “Terör maşaları rezil amaçlarına asla ulaşamayacaklar ve döktükleri kanda eninde sonunda boğulacaklardır. Bugün bölücü fitnenin azmasında PKK açılımındaki inat ve ısrar, terör örgütüne verilen umut ve tavizler, İmralı canisiyle müzakere ve mütareke arayışı, Irak’ın kuzeyindeki Peşmerge kalıntılarıyla kucaklaşma belirleyici olmuştur.

  Girdiği yanlış ve karanlık yolda yüzsüzce sürünmeye devam eden AKP’nin sürdürdüğü yanlış politikalar bugün karşımıza hezimet olarak çıkmıştır. Bu vahim terör hadiselerinin Başbakan ve hükümetinin, gelişmeleri fütursuzca seyretmesinden feyiz aldığı kuşkusuzdur. 2002’de iktidara geldiğinde terörü ortadan kaldırmak için uygun fırsatlar bulan hükümet, bu imkanları düşüncesizce heba etmiştir.

  Bazı kalem sahipleri

  Medyada köşe tutmuş bazı kalem sahiplerinin, sözde aydınların, terör hamisi işbirlikçi zihniyetlerin, siyasetteki bölücü odakların PKK’yla koalisyon halinde milletimize zehir içirmeye gayret etmektedir. Bu kapsamda Cumhuriyet başsavcılıklarının, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın gerekli tahkikatları başlatması zorunluluk haline gelmiştir. Kandil’e bayrak dikilmesindeki gecikme ve meseleyi yavaştan alan kayıtsızlık, ölüm ve saldırı olarak geri dönmektedir. ABD’nin ağzına bakan, istihbarat paylaşımından medet uman ve merkezi Irak yönetiminden insaf bekleyen hükümet, bu zamana kadar attığı bütün adımlarda iflas etmiştir.

  Peşmerge’ye de ders

  Kandil’de ne yapılacaksa, Kuzey Irak’taki terör inlerine nasıl bir plan icra edilecekse, buna içerde direniş göstermeye yeltenecek bedbahtlara karşı da ülkemizin içinde aynı şey yapılmalıdır. Irak’ın kuzeyinde terörü besleyen, silahlandıran ve azmettiren Peşmerge de mutlaka cezalandırılmalı ve hak ettiği dersi almalıdır. Habur’daki terörist karşılama törenlerinin yıldönümünde, Türkiye’nin güç ve imkanları harekete geçirilerek, milletimizin hakkı savunulmalıdır. Milletimizin yüreğini dağlayan saldırıların öcünün alınması için Başbakan ve hükümetinin bekleyecek anı kalmamıştır. AKP, terörün hakkından gelmek amacıyla aradığı millet desteğini bulacaktır. Bu şartlara rağmen bölücülüğün kökünden kazınması gerçekleştirilemezse AKP’nin teröristlerle aynı emel ve hedefte buluştuğu gerçeğini kimse inkar edemeyecektir.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı