Gündem Haberleri

  PKK’ya Almanya’dan güneş enerjisi paneli

  Saygı ÖZTÜRK / ANKARA
  14.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  PKK’nın Almanya’daki birimleri tarafından, örgütün dağ kadrosunda gönderilecek malzemelerde, dikkat çekmemesi için kadın kuryeler kullanıldığı belirlendi.

  3 kadının, örgüt tarafından istenen malzemeleri getireceği duyumu alınınca harekete geçen Tunceli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kadınların Türkiye’ye girmesinden sonra yakın takibe aldı. Telefonları da dinlenen kadınlar önceki gün Ovacık İlçesi’nde gözaltına alındı. Kadın kuryelerin yanında dürbünler, MP-5 müzik çalarlar, güneş enerjisinden elektrik üreten katlanabilir paneller, video kamera, fotoğraf makineleri ele geçirildi. Gözaltına alınan M.K., Z.E., K.K. sorgularından sonra tutuklandı. Polis yetkilileri, güneş enerjisi paneli ile dağ kadrosundaki PKK’lıların telsiz, pil, cep telefonu gibi elektronik cihazlarını yaz ve kış aylarından şarj etmede kullandıklarını belirtti.

  DAĞ FARESİ-2 Tunceli Emniyet Müdürlüğü, aldığı yeni bir kararla, PKK’ya dönük planlı operasyonlara ’kartal’, ’atmaca’ gibi isimler yerine ’fare’li isimler verilmesini kararlaştırdı. PKK’ya kuryelik yapan kadınlar için yürütülen operasyona da "Dağ Faresi-2" adı verildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı