Gündem Haberleri

  PKK tuzağı son anda farkedildi

  Ramazan İMRAĞ/CİZRE (Şırnak), (DHA)
  02.05.2010 - 13:31 | Son Güncelleme:

  ŞIRNAK ile Cizre İlçesi arasında yol yapım çalışması yürüten özel firmaya ait şantiyeyi basan teröristler, yakıt tankı ve araç yakıt depolarına kurdukları cep telefonlu el yapımı bombalı tuzaklar son anda farkedildi.

  Şırnak- Cizre karayolu yapım çalışmalarını yürüten özel bir firmaya ait şantiyeye, dün akşam teröristler tarafından baskın düzenlendi. Cudi Dağı Azcık Tepesi'nde kurulu bulunan şantiyeye gelen kalabalık terörist gurupu, buradaki bekçileri etkisiz hale getirdikten sonra yakıt tankları ile iş makinalarının araç depolarına bombalı tuzaklar kurdu. Cep telefonu düzenekli bombaları, sabah saatlerinde işe gelen araç sürücüleri son anda farketti. Cep telefonu düzenekleri ile kurulan bombalı tuzakları farkeden sürücüler, durumu jandarmaya haber verdi.

  Bölgedeki yağış nedeniyle askeri araçların yola çıkamadığı ve güvenlik alındıktan sonra şantiyeye gideceği belirtildi. Sinyal bozucu jammer araçlarının, yol uygun hale getirildikten sonra şantiyeye gideceği ve bombaların ancak o zaman etkisiz hale getirileceği belirtildi.

  Cizre İlçe Kaymakamı Cihan Demirhan, jandarma birliklerinin olayla ilgili çalışma başlattığını ve bölgedeki operasyonların koordineli olarak yürütüldüğünü söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı