Gündem Haberleri

  PKK Tunceli'de yol kesip araç yaktı

  Ferit DEMİR/ TUNCELİ, (DHA)
  17.09.2012 - 12:29 | Son Güncelleme:

  TUNCELİ- Ovacık karayolunu bu sabah kesen bir grup PKK’lı, toptan gıda dağıtımı yapan bir aracı ateşe verip yaktı. PKK’lılar, geçen hafta jandarma karakoluna ekmek taşıyan aracı yaktıktan sonra kaçırdıkları şoförü Deniz Beyazgül’ü ise bu sabah saatlerinde serbest bıraktı.

  Tunceli-Ovacık karayolunu son bir hafta içinde 6 kez kesen PKK’lılar, 3 ayrı gıda firmasına ait aracı yaktı. PKK’lılar aynı karayolunu Ovacık’a 19 kilometre mesafedeki Beşevler Köyü Gökmeydanı Mevkii’nde bugün saat 09.00 sıralarında yine kesti. PKK’lılar durdurdukları araçtaki yolculara örgüt propagandası yaptıktan sonra bir toptan gıda firmasına ait aracı ateşe verip yaktıktan sonra ormanlık alana kaçtı.

  Durumun bildirilmesi üzerine güvenlik güçleri bölgede hava destekli operasyon başlattı. İki Kobra helikopter PKK’lıların kaçış güzergahını bombalarken, bölgeye Sikorsky helikopterlerle Jandarma Özel Harekat Timleri indirildi. Bölgede kaçmaya çalışan PKK’lıları etkisiz hale getirmek için operasyonlar sürdürülüyor.

  KAÇIRILAN ŞOFÖR SERBEST BIRAKILDI

  PKK’lılar geçen hafta kestikleri Ovacık karayolunda Çambulak Jandarma Karakolu’na ekmek taşıyan aracı yaktıktan sonra kaçırdığı sürücüsü Deniz Beyazgül’ü bu sabah saatlerinde serbest bırakıtı. Jandarmaya giden Beyazgül’ün ifadesinin alındığı belirtildi.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı