GeriGündem PKK tehdidi köylüleri göçe zorladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

PKK tehdidi köylüleri göçe zorladı

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi Kaymakamı Cihan Demirhan, Ilıcak köylülerinin PKK'lılar tarafından tehdit edilmesi nedeniyle geçici olarak kendi istekleriyle ayrı bir yere geçtiklerini söyledi.

Kaymakam Demirhan, bir süre önce köylülerin teröristlerce tehdit edildiğini, bu nedenle vatandaşların daha güvenli bölgeye taşındığını belirtti.

 

Köylülerin, terör örgütünce tehdit edildiği için, geçici olarak kendi istekleriyle ayrı bir yere geçtiklerini vurgulayan Cihan Demirhan, “Yaz mevsimi boyunca burada kalacaklar. Kışın büyük ihtimalle yine evlerine geçecekler” dedi.

  

ŞIRNAK VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

  

Şırnak Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada ise Ilıcak Köyü'nde yaşayan vatandaşların, güvenlik güçlerinin baskısı sonucu köyü terk ettiklerine dair bazı gazetelerde çıkan haberlerin gerçeğe aykırı olduğu belirtildi.

  

Terör örgütünün yaptığı baskılar neticesinde köylülerin köyden ayrılarak, güvenlik açısından daha uygun olan bir yerde barınmaya başladığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

  

“Bu amaçla, köy muhtarları ile birlikte 14 vatandaşımız 11 Ağustos tarihinde Beytüşşebap Kaymakamlığı'na dilekçe ile müracaat ederek 20 adet çadır talebinde bulunmuşlardır. İstenilen çadırlar 14 Ağustos tarihinde Şırnak Valiliği tarafından kendilerine ulaştırılmıştır. Ayrıca Kaymakamlık tarafından su ve elektrik ihtiyaçları karşılanmış olup, mağdur durumdaki vatandaşlara da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla yardım yapılmıştır.”

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle