Gündem Haberleri

  PKK: Polisi teslim edecek kimse bulamıyoruz

  Ferit ASLAN/DİYARBAKIR, (DHA)
  13.01.2006 - 14:48 | Son Güncelleme:

  Terör örgütü PKK'nın yöneticilerinden Murat Karayılan, geçen Ekim ayında yol kesen teröristlerin kaçırdığı polis memuru Hakan Açıl’ı bayram nedeniyle serbest bırakmak istediklerini ancak teslim alacak bir kurum veya aracı bulmadıklarını öne sürdü.

  PKK'nın yayın organı konumundaki 'Fırat Haber Ajansı'na konuşan Karayılan, polis memuru Hakan Açıl’ın serbest bırakılması için çağrılar yapıldığı halde bu görevliyi teslim almaya dönük şimdiye kadar bir girişim olmadığını söyledi. Kurban bayramı nedeniyle bu konuda etkili bir girişim olmasını beklediklerini iddia eden Murat Karayılan, “Böyle bir girişim halinde bu polis memurunun salıverilmesi ve ailesine sağ salim ulaştırılması için elimizden gelini esirgemeyeceğiz” dedi.

  Polis memuru Hakan Açıl’ı ‘sağlam kişi’ ve kuruluşlar olmadan dağ başına bırakamayacağını iddia eden terör örgütünün önde gelen isimlerinden Murat Karayılan, “Güvenilecek kişi ve aracıların olması gerekir. Daha önce er Kırandi’nin bırakılmasına aracılık edenler şimdi yargılanıyorlar. Bu yargılama insanları çekinir pozisyona koymaktadır. Polis memurunu bırakmak istiyoruz, ancak teslim alacak kimse yok” dedi.

  Şırnak’ın Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan polis memuru Hakan Açıl, Mardin’in Midyat ile Şırnak’ın İdil ilçesi arasındaki Mağara Köyü yakınlarında 9 Ekim’de karayolunu kesen bir grup terörist tarafından kaçırıldı. Açıl’ın ailesi, Hakan Açıl’ın serbest bırakılması için İHD’den yardım istmişti. Hakan Açıl, babası ile telefonla görüştürülürken sağlığının iyi olduğunu bildirmişti. Hakan Açıl, son olarak 2 gün önce Roj TV’ye telefonla bağlanarak ailesinin bayramını kutlamıştı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı