Gündem Haberleri

  PKK operasyonunda 4 tutuklama

  Hasan KIRMIZITAŞ/SURUÇ (Şanlıurfa), (DHA)
  25.11.2009 - 13:29 | Son Güncelleme:

  ŞANLIURFA ile Suruç İlçesi’nde düzenlenen operasyonda, terör örgütü PKK'ya yardım ve yataklık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 1'i kadın 4 şüpheli tutuklandı.

  Örgüte eleman kazandırmak, gösterileri organize etmekle suçlanan 4 şüphelinin aynı zamanda terör örgütünün dağ kadrosundaki militanları cep telefonu ve görüşme yapabilmeleri için kontör bile yolladıkları ileri sürüldü.

  İl Jandarma Komutanlığı timleri Şanlıurfa'da oturan Ömer Faruk Çobanoğlu ile Suruç'ta bulunan Kemal Barlin, Bekir Acar ve Selma Argun'un, terör örgütüne eleman kazandırdığı ve çeşitli faaliyetler yürüttüğü bilgisine ulaştı. Bunun üzerine fiziki ve teknik olarak takibe alınan bazı yakınları örgütün dağ kadrosunda yer alan şüphelilerin, örgüte eleman kazandırmak için çalışmalar yürüttüğünü, kent merkezi ve Suruç’ta yasa dışı gösterileri organize ettikleri, örgüte malzeme gönderdiklerini belirledi.

  Güvenlik güçleri, yaklaşık 3 ay süren takip sırasında aynı zamanda şüphelilerin, iletişimi sağlamak için örgüte yasa dışı yollardan cep telefonu ve hat ile militanların talebi doğrultusunda da sık sık kontör şifresi yolladıklarını saptadı. Kanıtların toplanması ardından dün sabah Şanlıurfa kent merkezi ile Suruç İlçesi'nde düzenlenen eş zamanlı operasyonda Kemal Barlin, Bekir Acar, Selma Argun, Ömer Faruk Çobanoğlu, evlerinde çok sayıda örgütsel doküman ve yasak yayın ile gözaltına alındı.

  Suruç İlçe Jandarma Komutanlığı’nda yapılan sorgulamalarında susma hakkını kullanan 4 şüpheli, işlemlerinin tamamlanmasının ardından sevk edildikleri adliyede, ‘Terör örgütü üyesi olmak; Terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak’ suçlarından tutuklandı.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı