Gündem Haberleri

  PKK’lı heykeli dikiliyor soruyorum devlet nerede

  Teoman ERİŞ / DHA
  20.08.2014 - 02:13 | Son Güncelleme:

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, PKK'nın ilk silahlı saldırısını düzenleyen grubun içinde yer alan ve daha sonra öldürülen Mahsum Korkmaz’ın Diyarbakır'ın Lice ilçesinde heykelinin dikilmesine tepki gösterdi.

  Antalya’nın Alanya ilçesi Gökbel Yaylası’nda önceki gece başlayan 10'uncu Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreş Festivali'nin açılışında konuşan Vural, hükümeti eleştirdi. Türkiye topraklarına 950 yıl önce Sultan Alparslan'ın Anadolu'ya girmesiyle Türk mührünün vurulduğunu belirten Vural, şunları söyledi: “Mühür vuruldu fakat gelin görün ki Diyarbakır’da, 1984’te kurulan ve askerlerimizi şehit eden PKK terör örgütünün heykeli dikiliyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün heykelleri indiriliyor, sözleri indiriliyor, PKK paçavralarıyla bir teröristin heykelleri dikiliyor. Soruyorum, devlet nerede? Bu heykel yapılırken nasıl izin veriliyor. 15 Ağustos'ta PKK terör örgütünün kuruluş yıldönümünde Mahsum Korkmaz adında bir teröristin heykeli dikiliyor ve buraya da PKK şehitliği deniliyor.”
  VALİLİKTEN SUÇ DUYURUSU
  Diyarbakır Valiliği ise söz konusu heykelinin kaldırılması için savcılığa suç duyurusunda bulundu. Valiliğin yaptığı yazılı açıklama şöyle: “Dikilen heykelle ilgili valiliğimizce suç duyurusunda bulunulmuştur. Ayrıca, konuyla ilgili sorumluluğu olan şahıslar hakkında gerekli işlemlerin yapılması için süreç başlatılmıştır.”  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı