Gündem Haberleri

  PKK lehine slogana 10 ay hapis

  AYDIN, (DHA)
  13.05.2010 - 13:21 | Son Güncelleme:

  AYDIN’da iki yıl önce Şubat ayında düzenlenen açık hava toplantısında, terör örgütü PKK lehine slogan atttıkları ve polise taşla saldırdıkları iddiasıyla tutuksuz yargılanan 10 kişiye, 10’ar ay hapis cezası verildi.

  Germencik’e bağlı Ortaklar Beldesi’nde 2008'in şubat ayında Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel’in de katıldığı açık hava toplantısı sırasında, terör örgütünü övücü slogan attıkları ve polise taşla saldırdıkları gerekçesiyle haklarında açılan davada tutuksuz yargılanan 12 sanıktan 10’u, Germencik Sulh Ceza Mahkemesi’nce 10’ar ay hapis cezasına çarptırıldı. 2 kişi ise beraat etti. Hapis cezası alan, N.A., F.K., Ş.B., G.B., A.A., K.G., R.Ç., Ş.Ö., İ.B. ve M.M., adliye polisine teslim oldu. Adliyedeki işlemlerinin ardından Germencik Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen 10 kişi, Aydın Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

  BDP Aydın İl Başkanı İncegül Su ve bir grup partiliyle Germencik Adliyesi önünde açıklama yapan Sebahat Tuncel, Kürt sorununun ülkenin temel sorunu olduğunu öne sürdü. Tuncel, “Bu ülkede demokrasi, kardeşlik, gerçek anlamda eşitlik olacaksa, o zaman Kürt sorununun demokratik ve barışçı yollarla çözüm yollarını açacaksınız” dedi.

  Adliye önündeki grup, açıklamadan sonra olaysız dağıldı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı