Gündem Haberleri

  PKK kaos havası yaratıyor

  Hürriyet Haber
  27.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Van’daki depremden sonra ortaya çıkan çadır yetersizliği haberlerinin ardında, terör örgütü PKK’nın yarattığı kaos havasının da bulunduğunu savunarak, “İstihbarat birimlerimiz gerekli incelemeyi yapıyor” dedi.

  Şahin, dün İngiltere İçişleri Kadın ve Eşitlik Bakanı Theresa May ile görüştükten sonra ortak basın toplantısı düzenledi. “Terörün dini ve milleti yoktur. İnsanlığa karşı işlenmiş cani bir suçtur” diyen Şahin, İngiltere ile gerek PKK’ya karşı mücadelede, gerekse uyuşturucu kaçakçılığı ve yasadışı göç konusunda önemli bir işbirliği olduğunu söyledi. Temaslarda bulunmak üzere Ankara’da olduğunu belirten Şahin, yeniden bölgeye gideceğini bildirdi, şöyle konuştu:
  “Terör örgütü, yalan haberler yayarak, olmayan talebi oluşturarak adeta yardımın yetersizliği gibi bir algılamayı oluşturmaya devam etmektedir. Açıkça yardımların engellenmesi söz konusu değildir, olamaz. Fark ettirmeden, gizlice bir engelleme söz konusudur. Onu da istihbarat makamlarımız takip etmektedir. Somut bir bulguya ulaşıldığında gereği yapılacaktır. Okullarda eğitimi engellemek isteyen, baraj inşaatlarında iş makinalarını yakan, her türlü kötülüğü kendine iş edinmiş olan bir örgüt böyle bir ortamda da yardımların muhataplarına ulaşsa da, ulaşmıyor intibaının oluşmasını sağlayabilir. Yardımların ulaşımında bir aksaklık yoktur. Sadece çadır temininde kısmi bir zaman gecikmesi yaşanmıştır. O da telafi edilmiştir.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı