Gündem Haberleri

  PKK itirafçısı Aygan'dan Albay Doğan'a tavla teklifi

  Muhammet KAÇAR/ RİZE,(DHA)
  18.01.2011 - 17:44 | Son Güncelleme:

  PKK itirafçısı Abdulkadir Aygan, İsveç’ten telefon bağlantısı ile katıldığı televizyon programında emriyle öldürüldüğünü iddia eden İkinci Ergenekon davasının tutuksuz sanığı emekli Albay Arif Doğan’ı, hayatta olduğunu anlaması için internet üzerinden tavla oynamaya davet etti.

  Rize’den uydu aracılığı ile ulusal yayın yapan Çay Televizyonu’nun Genel Yayın Yönetmeni Hasan Yavuz Bakır’ın sunduğu ve dün gece yayımlanan, ’Haber Analizi’ programına İsveç’ten telefonla katılan PKK itirafçısı Abdulkadir Aygan, Albay Arif Doğan’ın kendisini öldürttüğü yolundaki iddialarının gerçekleri saptırmak adına yapıldığını ileri sürdü ve şunları söyledi:

  "Yaşlıdır ve eski komutanımdır. Gördüğüm kadarıyla rahatsız. Benim DNA testimi istiyor. Ancak ben akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespiti için kontrole gönderilmesini istemeyeceğim. Birkaç amacı var. Bazı gerçekler ve yalanları karıştırarak, söylediği doğruları bu yalanlarla çürütmek istiyor. Genelkurmay Başkanlığı ve diğer askeri kesimler JİTEM’in varlığını inkar ediyor. Ama kendisi çıktı, ’JİTEM’i ben kurdum’ dedi. ’Bunun yönetmeliği de var, yasası da var’ dedi. Bugün beni öldürttüğünü söyleyerek yüzde yüz yalan söyleyip, kamuoyunda şüphe oluşturmak istiyor. Şimdi millet, ’Bu diyor ki JİTEM var, Genelkurmay diyor ki yok’ diyecek. ’Abdurkadir Aygan’ı öldürttüm’ diyor ama ben hayattayım. Televizyonlardayım. İnsanlar buna bakınca diyecek ki, ’JİTEM’de yok’. JİTEM’i yok saydırmak için kurnazlık yapıyor. Bir diğer hedefi de davanın uzaması. Diyarbakır’da görülen JİTEM ve faili meçhuller davasını zamana yaymak istiyor. Bir de ’Buna bir şey yapın’ diye bir yerlere mesaj veriyor. Ben onun kullandığı dili çok iyi anlarım. Fakat ben rahmetli Cem Ersever değilim. Rahmetli komutamın Cem Ersever’i kalleşlikle öldürttü. JİTEM’in Ankara’da Aydınlıkevlerde iki katlı binası var. Jandarma İstihbarat Gruplar Komutanlığı. Şimdi kıvırıp ismini de böyle söylüyor. Ne denirse densin JİTEM’dir bu."

  İNTERNETTE TAVLAYA DAVET ETTİ

  Aygan, Doğan’ı internette tavla oynamaya davet ederek, "Doğan hastadır. Ölecekse de şerefi ile ayakta ölsün. Yalancı olarak, iftiracı olarak ölmesin. Benim Türkiye’de parmak izlerim var. Hem cezaevinde, hem memuriyete girerken sicil dosyamda var. Sicil numaram da j2....’dur. O dosyamı bulsunlar. Orada parmak izim ve fotoğraflarım var. Tükürük numunelerim var. Eğer Arif Doğan’ın Facebook’u varsa gelsin benim Facebook arkadaşım olsun. MSN’den canlı görüşelim. İsterse tavla oynama, okey oynama sitelerine girsin. Çok güzel okey, tavla oynarım. Kendisine güveniyorsa karşıma çıksın" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı