GeriGündem PKK flamalı karşılama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

PKK flamalı karşılama

HADEP Genel Başkanı Murat Bozlak, İstanbul'da PKK flamalarıyla karşılandı. 7 aylık hapis cezasını çektikten sonra ilk kez İstanbul'a gelen Bozlak, havaalanından HADEP'lilerin araç konvoyu ile Bağcılar'a götürüldü. Bozlak, ‘‘Hapimizin arzusu, savaşın bir an önce durmasıdır’’ dedi.

Cezaevinde 7 ay kaldıktan sonra ilk kez İstanbul'a gelen Halkın Demokrasi Partisi Genel Başkanı Murat Bozlak, PKK flamasıyla karşılandı.

Bağcılar'da partisinin ilçe binası önünde konuşan Bozlak, barış ve kardeşlik için meydanlarda olacaklarını, 'Cumartesi Anneleri' gibi sistemin mağdurlarıyla birlikte mücadeleyi sürdüreceklerini belirtti. Bozlak, şunları söyledi:

‘‘Barış için büyük bir fırsat doğdu. Bir Eylül'de tek taraflı olsa da silahlar sustu. Ankara'dakiler buna kulak asmalı. Hepimizin genel arzusu savaşın bir an önce durdurulmasıdır. Hiç kimse Türkiye bölünecek diye korkmasın. Kimsenin Türkeye'yi bölme diye maksadı yok. Hep beraber, eşitçe, özgürce birlikte yaşamak istiyoruz. Savaşın yarattığı tahribatlar sadece Diyarbakır halkını etkilemiyor, İstanbul'dakileri ve Zonguldak'taki maden işçisini de etkiyor. Gelin sağduyulu olalım, artık beylik lafları bırakalım, gerçekleri görelim. Bir tafaftan silahlar susmuşken diğer taraftan operasyonları devam ettirmeyin. Operasyonlar derhal durdurulmalıdır, heryerde.’’

Bozlak, olağanüstü hal ve korucu uygulamalarının kaldırılarak, 'İstanbul'un varoşlarında yaşayan binlerce Kürdün' evlerine gönderilmesi gerektiğini de söyledi. Toplantı sırasında PKK'nın flamaları açılması üzerine, çevre sakinleri de pencerelerine Türk bayrakları astılar.

Ankara'dan THY uçağıyla 11.30'da İstanbul'a gelen Murat Bozlak, Atatürk Havalimanı'nda Yöresel giysili gençler tarafından çiçekler ve 'Başbakan Bozlak' sloganıyla karşılandı. Bağcılar'da toplanan HADEP'lilere Bozlak bir de konuşma yaptı. Karşılayanlar arasında PKK flaması taşıyanlar da göze çarptı. Bu sırada bazı vatandaşlar balkonlarına Türk Bayrağı asarak, karşılık verdi.Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle