Gündem Haberleri

  PKK’dan bile ötedeler

  Hürriyet Haber
  12.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bir basın toplantısı düzenleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümetin "Kürt açılımı"nın PKK isteklerinin bile ötesinde olduğunu savunarak, "Buradan uyarmayı bir görev addediyorum. Girdiğiniz yol tehlikelerle doludur. Ulaşılacak sonuç Anayasamızın değişmeyecek maddelerini değiştirmeye yönelik girişim olup, vatana ihanetle eşdeğerdir. Bunu yapmaya yeltenenlere Yüce Divan yolu açılmıştır" dedi.

  Bahçeli özetle şöyle konuştu:

  Terör örgütünün artık silahla, dağlarda durmasını gerektirecek bir bahanesi kalmadı. Terör örgütünün 25 yıldır savunduğu bütün konular şimdi hükümet tarafından teslim alındı.

  Yıkım çalışmaları

  Türk milleti kavramını ve bu yüksek değeri oluşturan kültürel unsurları tahrip ve tahrif etmekte ısrar eden hükümetin, son icraatlarıyla yıkım çalışmalarında yeni bir safhaya geçtiği görülmektedir. AKP zihniyetinin gündeminde hiçbir zaman bulunmayan terörle mücadele yerini önce terörle mütarekeye, sonra terörle müzakereye, şimdi de teröre teslimiyete bırakmıştır.

  Vahim gidişat

  Cumhurbaşkanı ve başbakanın rol paylaşarak Kürt sorunu adıyla fitili ateşlenip ortalığa bırakılan tahrikler uzun süredir devlet ve millet yapımızı yeni bir biçime sokmak için sürdürülen siyasi ve toplumsal yıkım projesinin ileri bir aşamasıdır. Türkiye’nin bölünmesi ve kardeş kavgalarına sürüklenmesi gibi yıkımla sonuçlanabilecek vahim gidişat maalesef milli mücadele dönemimizin kaygı ve tehditleriyle stratejik benzerlikler de göstermeye başlamıştır.

  Türkiye’yi Osmanlı devletinin yıkılış dönemi şablonuna kadar götürmesi kaçınılmaz olan bu kıskacın, sorumluluk sahibi herkes tarafından mutlaka çok iyi analiz edilmesi kaçınılmaz bir vatani zorunluluk haline gelmiştir. Geçmişte silahı bırakır masaya oturursun diyerek, müzakereye davet ettiği eli kanlı terörle, silahı bile bırakmadan masanın bir ucuna şimdiden Başbakan Erdoğan oturmuştur. Son dönemde AKP ve DTP arasında yaşanan bu yakınlaşma, İmralı canisinin hükümete çağrıları, Başbakanın cüret kazandıracak beyanları ve İmralıyla hükümet arasındaki işbirliği arayışları sahnelenmek istenen oyunun çoktan gözler önüne sermiştir.

  Taleplere kapalıyız

  Partimiz bu konuda görüşme, işbirliği istişare gibi gerekçelerle her seviyeden yapılacak bütün girişimlere ve taleplere kesinlikle kapalıdır. Türkiye’nin kaderi ve Türk milletinin geleceği bugün yönetimi ele geçirmiş bir avuç ilkesiz ve inançsız kadronun siyasi hesaplarına kurban edilmeyecektir.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı