Gündem Haberleri

  PKK camiden askere saldırdı

  Canan ALTINTAŞ/ DİYARBAKIR, (DHA)
  14.10.2011 - 07:08 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır’ın Çınar İlçesi’nde PKK’lı teröristler İlçe Jandarma Komutanlığı lojmanlarına uzun namlulu silahlarla yaptığı saldırıda, 3 asker yaralandı. Farklı noktalardan ateş açan teröristler, saldırıyı gerçekleştirmek için saklandıkları bir camiinin bahçesini de kullandılar.

  Diyarbakır’ın Çınar İlçesi’nde PKK’lı teröristler, dün akşam saatlerinde İlçe Jandarma Komutanlığı’na ait lojmanları hedef aldı. PKK’lılar, lojmanlara yakın bölgelerde konuşlanırken camii bahçesini de kullandı. Camii bahçesi başta olmak üzere farklı noktalardan lojmanlara açılan ilk ateşte, lojmanın koruma kulübelerinde nöbet tutan askerlerden 2’si silahla, biri de ateş esnasında başını çarpmak suretiyle yaralandı. Lojmanda nöbetçi diğer askerlerin karşılık vermesiyle kısa süreli yaşanan çatışmanın ardından teröristler kaçtı. Saldırıda bacaklarına isabet eden kurşunla yaralanan 2 asker Diyarbakır Asker Hastanesi’ne kaldırılırken, diğer asker Çınar’da ayakta tedavi edildi. Bölgede kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Operasyona özel harekat polisleri de destek verdi.

  PKK'LILAR BU KEZ CAMİDEN SALDIRDI / WEB TV

  Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, saldırıda yaralanan askerlerin hayati tehlikesinin bulunmadığını söyledi. Toprak, teröristlerin bir ibadethaneyi bile terörist faaliyet alanı görerek, saldırıları gerçekleştirdiğini söyledi. Toprak, "Teröristler, Allah’ın camiilerini kullanıp kötü şer ve şiddet emellerini gözleri dönmüş şekilde kullanıp zulmeder noktaya gelmişlerdir. Bu ve benzeri saldırılar hiç bir vatandaşlarımızı hiç bir şekilde olumsuz bir ayrıştırmaya götüremeyecektir. Bunun da bölgede bilinmesi gerekir. Vatandaşları karnında bebeğiyle, insanları vahşice öldüren bir örgüt ve onların destekleyicileri legal gibi gözüken illegal örgütler çok sıkı takip edilerek, kanun önüne çıkarılacaktır" dedi.

  Vali Toprak, kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyonların sürdüğünü söyledi.   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı