Gündem Haberleri

  PKK, bu kez de BDP’li vekillerin yolunu kesti

  ŞEMDİNLİ (Hakkari), (DHA)
  17.08.2012 - 18:37 | Son Güncelleme:

  Hattari’nin Şemdinli ilçesinde PKK’lılar bu kez de BDP milletvekillerinin yolunu kesti. Yaklaşık 50 aracın bulunduğu konvoyu durduran 1’i kadın 5 PKK’lı, yaklaşık yarım saat örgüt propagandası yaptı.

  Olay bugün saat 16.40’da, Şemdinli ilçesine 20 kilometre uzaklıktaki Bağlar Köyü yakınında meydana geldi. BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, partili milletvekilleri Ertuğrul Kürkçü, Sebahat Tuncel, Esat Canan, Adil Kurt, Nazmi Gür, Halil Aksoy, Hüsamettin Zenderlioğlu, Van bağımsız milletvekili Aysel Tuğluk, 50 araçlık konvoyla, operasyonların yapıldığı bölgeye gitti.

  Güvenlik güçlerinin en yoğun operasyonuna sahne olan Bağlar köyünü ziyaret eden BDP’liler, daha sonra dönüşe geçti. Çok sayıda gazetecinin eşlik ettiği konvoy, 1’i kadın 5 PKK’lı tarafından Şemdinli’ye 15 kilometre uzaklıktaki Güzelkaya Mezrası yakınlarında durduruldu. Araçlarda bulunan milletvekillerini ve diğer partilileri indiren PKK’lılar, yaklaşık yarım saat örgüt propagandası yaptı.

  BDP milletvekillerine, “Biz sizin hangi amaçla bölgede bulunduğunuzu biliyoruz. Burada ciddi savaş var, bu görülmeli” diyen PKK’lılar, güvenlik güçlerine büyük kayıp verdirdiklerini ileri sürdü. Yaklaşık yarım saat örgüt propagandasının ardından PKK’lılar bölgeden uzaklaşırken, BDP’li milletvekilleri de Şemdinli’ye döndü.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı