Gündem Haberleri

  PKK bıraktı

  Zeki GÜNAY- Mehmet BULUT / DHA
  01.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Terör örgütü PKK’nın Diyarbakır- Bingöl karayolunda kaçırdıktan 23 gün sonra serbest bıraktığı Jandarma Er Ali Sabancı evine döndü.

  Sabancı, İHD Diyarbakır Şubesi’ne başvurarak yardım isteyen babası 48 yaşındaki Vakkas Sabancı tarafından teslim alındı. Otomobille Gaziantep’in Araban ilçesine bağlı Fıstıklıdağ köyündeki evine getirilen Ali Sabancı, ailesi tarafından kurban kesilerek zılgıtlar eşliğinde karşılandı. Alnına kurban kanı sürülen Sabancı, annesi Zeynep ve 7 kardeşi ve akrabalarıyla hasret giderdi. Geçimini çiftçilikle sağlayan Sabancı Ailesi’nin 3’ü erkek 5’i kız, toplam 8 çocuğundan biri olan Ali Sabancı başından geçenleri şöyle anlattı: “Erzurum’daki birliğimden hava değişimi için memleketime geliyordum. Teröristler yol kesip, kimliğime baktılar. Asker olduğumu anlayınca gözümü bağlayıp beni bilmediğim bir yere götürdüler. Şimdi aileme kavuştum çok mutluyum. Yeni doğmuş bir çocuk gibiyim. Allah’a şükürler olsun.”
  Diyarbakır’ın Kulp İlçesi ile Muş arasında yol kesen PKK’lılar tarafından 13 Mayıs tarihinde kaçırılan AK Parti Kulp İlçe Başkanı Veysel Çelik de, Diyarbakır Barosu, İHD ve Mazlum-Der temsilcilerinden oluşan sivil toplum örgütü temsilcilerine teslim edildi. Çelik yakınlarıyla kucaklaşıp, hasret giderdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı