GeriGündem PKK, başkan seçemiyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

PKK, başkan seçemiyor

TERÖRİSTBAŞI Abdullah Öcalan'ın yakalanmasından sonra PKK hálá bir lider seçemedi. Bu durumda, PKK'yı destekleyen devletlerin yeni bir lider seçilmesine izin vermeyişinin etkili olduğu öğrenildi.

İstihbarat birimlerinden alınan bilgiye göre, PKK'nın hálá bir lider seçemeyeşinin nedenleri şunlar:

ERMENİSTAN VE İRAN İSTEMİYOR Yurtdışında liderliğini ilan eden PKK'lı, Abdullah Öcalan örneğinde olduğu gibi bulunduğu yaşadığı ülkeyi, sadece Türkiye ile değil, birçok ülke ile karşı karşıya bırakacaktır. Bu nedenle de özellikle PKK kamplarının bulunduğu Ermenistan ve İran, yeni liderin topraklarında barınmasını istemeyecektir.

YAKALANMASI TEDİRGİNLİK YARATTI Öcalan'ın, Şam'dan ayrılmak zorunda kalmasından, Türkiye'ye getirilmesine kadar başından geçen olaylar liderlik konusunda istekli olan teröristleri tedirginliğe sevk etti. Bu kişiler, Öcalan gibi yakalanarak Türkiye'ye getirilmekten endişe ettiler. Bu nedenle de liderliğe cesaret edemiyorlar.

ÜSTÜNLÜK SAĞLAYAMADILAR PKK'da liderlik için adı geçen Osman Öcalan, Cemil Bayık, Mustafa Karasu gibi teröristlerin birbirlerine karşı önemli bir üstünlük elde edemeyişleri yeni lider ilanını engellemiştir.

ÖRGÜT İÇİNDE SEVİLMİYORLAR Öcalan, Karasu, Bayık gibi teröristlerin örgüt içerisinde fazla sevilmemeleri, Bayık ve Öcalan'ın eylemlerindeki başarısızlıklarından dolayı Abdullah Öcalan tarafından sorgulanmaları, kurtarıcı bir lidere ihtiyacı olan PKK'yı zorunlu olarak lidersizliğe itti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle