Gündem Haberleri

  PKK başkaları hesabına iş yapıyor

  Hürriyet Haber
  16.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün serbest kalmasına sevindiğini belirterek, PKK’nın Şemdinli’de yediği darbeyi gidermek için bu yolu seçtiğini söyledi.

  TBMM’ye gelişinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çiçek, özetle şunları söyledi: “Sağ salim ailesine, aramıza dönmüş olması sevindirici bir husustur. Kendisiyle ve Genel Başkanla görüşerek, ‘Geçmiş olsun’ dileklerimi şahsen ilettim. Başka ülkelerin politikalarının parçası olduğu ortadadır. Bu kaçırma eyleminin propaganda amaçlı olduğunu kendisi de ifade ediyor. Benim de kanaatim odur. Belki de Şemdinli’de yediği darbenin ortaya koyduğu moral bozukluğunu giderebilmek için bu ve benzeri yol ve yöntemlere tevessül ediyor olabilirler. Terör örgütleri ise adam öldürmek için kurulur ve kandan beslenir. Başkalarına hesabına bu eylemleri yapıyorlar. Elin oğlu boş yere bunları beslemez, bunlara para, silah vermez.”

  İnce’nin yaptığı boşboğazlık

  Çiçek, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin, “Kandil’le görüşme yapıyorsunuz ama Meclis’ten kaçıyorsunuz yuh olsun size” sözlerini “boşboğazlık” olarak nitelendirerek, şöyle konuştu: “Ne yapalım, boşboğazı cehenneme atmışlar, ‘cehennemin odunu yaştır’ demiş. Sayın (CHP Lideri Kemal) Kılıçdaroğlu ile görüştüm. Kendisi İnce’yi ikaz ettiğini söyledi. Belli ki Sayın Genel Başkan da bu üsluptan rahatsız.”                        

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı