GeriGündem PKK askeri takviyeyi kesmek için köprüyü havaya uçurdu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  98
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

PKK askeri takviyeyi kesmek için köprüyü havaya uçurdu

PKK askeri takviyeyi kesmek için köprüyü havaya uçurdu
refid:7539460 ilişkili resim dosyası

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi’nde PKK’lı teröristlerin 12 askeri şehit olduğu saldırıyı düzenlemeden önce bölgeye askeri yardımın engellenmesi amacıyla havaya uçurdukları Şeran Köprüsü'nün bulunduğu bölgeye ilk kez DHA ekibi ulaştı.

İşte 12 şehit verdiğimiz PKK tarafından havaya uçurulan o köprünün fotoğrafları

PKK'lı teröristler, Türkiye'yi yasa boğan hain saldırıdan önce Yüksekova İlçesi'nin sarp ve yüksek kaylıklarla, derin uçurumların yer aldığı Dağlıca Bölgesi’nde bulunan Şaran Köprüsü'nü tahrip gücü yüksek patlayıcılarla havaya uçurdu. Böylece askeri takviye güçlerinin bölgeye gelmesini engelleyen eli kanlı teröristler, 35 metre uzunluğunda 6 metre genişliğindeki köprünün tahrip edilmesinden yaklaşık yarım saat sonra ağır silahlarla askeri birliğe saldırdı. Adeta şeytan üçgenini andıran ve onlarca metre yüksekliğinde sarp kayalıkların bulunduğu derin vadi içindeki Dağlıca’ya ancak havadan yardım ulaşabildi. Tonlarca ağırlığındaki köprüye bağlanan mayının fünye kabloları ise hala olay günündeki gibi duruyor.

Bu arada Yüksekova’dan gelin alıp Dağlıca Bölgesi’ndeki Yeşiltaş köyüne giderken yola döşenen mayının uzaktan kumando ile patlatılması sonucu 17 kişinin yaralandığı minibüsteki kan izleri, olayın vahşetini bir kez daha gözler önüne serdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle