Gündem Haberleri

  PKK 3 askeri kaçırdı

  Mehmet TÜRK/DİYARBAKIR, (DHA)
  07.08.2012 - 00:25 | Son Güncelleme:

  DİYARBAKIR- Bingöl karayolunu kesen bir grup PKK’lı, durdukları yolcu otobüsünde bulunan ve izne çıktıkları belirtilen 3 askeri yanlarını alıp kaçtı. PKK’lıların otobüsten alıp bir otomobille kaçırdıkları 3 askeri kurtarmak için bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

  Diyarbakır’ın Lice İlçesi Abalı Köyü yakınlarında bir grup PKK’lı dün akşam saat 20.10 sıralarında yol kesti. Şanlıurfa’dan Trabzon’a giden bir yolcu otobüsünü durduran PKK’lılar, yolcular üzerinde kimlik kontrolü yaptı. PKK’lılar otobüste bulunan ve izne çıkıp memleketlerine gitmekte olan 3 askeri silah tehdidi ile yanlarına alıp kaçtı. Yaklaşık 10 dakika yol kesen PKK’lıların askerleri yanlarına aldıktan sonra bir otomobile bindirip bölgeden hızla uzaklaştırdıkları belirtildi.

  Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, bir grup PKK’lının Lice yakınlarında 10 dakika kadar yol kestiğini ve yolcu otobüsünde bulunan 3 askeri kaçırdığını söyledi. Toprak, "Kaçırılan askerlerin kurtarılması için hava destekli operasyon başlatıldı." dedi.

  OPERASYONLAR SÜRÜYOR

  Diyarbakır-Bingöl karayolunu kesen bir grup PKK'lının, durdukları yolcu otobüsünden indirip kaçırdıkları 3 askerin kurtarılması amacıyla dün başlatılan hava destekli operasyon devam ediyor.

  PKK'lılar dün saat 20.10 sıralarında Diyarbakır'ın Lice İlçesi Abalı Köyü yakınlarında yol kesti. Yol kesen PKK'lılar Şanlıurfa'dan, Trabzon yönüne giden bir yolcu otobüsünü de durdurup yolcular üzerinde kimlik kontrolü yaptı. PKK'lılar otobüste bulunan ve izne çıkıp memleketlerinde giden 3 askeri silah zoruyla otobüsten indirip, beraberinde getirdikleri bir otomobile bindirip kaçırdı.

  Kaçırılan 3 askeri kurtarmak için dün gece başlatılan hava destekli olarak sürdürülüyor. PKK'lıların kaçış güzergahlarına Sikorsky helikopterlerle Jandarma Özel Harekat Timleri indirildi. Kobra helikopterlerin de havadan destek verdiği operasyonu Lice'nin kırsal alınında sürdüğü belirtildi.

   


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı