GeriGündem Piyanist Vedat Kosal'ı Yaşargil tedavi edecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Piyanist Vedat Kosal'ı Yaşargil tedavi edecek

Geçtiğimiz günlerde beyin tümörü nedeniyle kısmi felç geçiren piyanist Vedat Kosal'ın tedavisini ünlü beyin cerrahı Gazi Yaşargil üstlendi. Bu arada Vedat Kosal'a destek için Türkiye'nin ünlü piyanistleri de 14 Ekim'de bir araya gelerek AKM'de bir yardım konseri verecekler.

Münih'te Schabing Hastanesi'nde beyin tümörü teşhisiyle yatan piyanist Vedat Kosal'ın raporlarını inceleyen ünlü beyin cerrahı, nörolog Prof. Dr. Gazi Yaşargil, hastalık için ümit ışığı yaktı.

Yaşargil meslektaşlarıyla konuştuktan ve raporları inceledikten sonra Vedat Kosal'ı Arkansas'ta ameliyat edebileceğini ve kurtulma ümidinin yüksek olduğunu belirtti.

Kosal'ın özel bir ambulans uçağıyla Arkansas'a gitmesi gerekiyor. Gazi Yaşargil yıllar önce ünlü şair Ece Ayhan'ı da ameliyat etmişti.

ÜNLÜ PİYANİSTLERDEN DAYANIŞMA KONSERİ

Vedat Kosal'la dayanışma için Türkiye'nin önde gelen ünlü piyanistleri de bir gece düzenleyerek konser verecekler. Gecenin geliri Kosal'ın tedavisi için kullanılacak.

‘‘Vedat Kosal İçin El Ele, Ses Sese, Yan Yana’’ adını taşıyan konsere katılacak piyanistler şunlar:

İdil Biret, Gülsin Onay, Güher-Süher Pekinel Kardeşler, Ayşegül Sarıca, Verda Erman, Arın Karamürsel, Muhiddin Demiriz, Seher Tanrıyar, Aydın Karlıbel ve Emre Elivar.

Atatürk Kültür Merkezi'nde 14 Ekim Cumartesi günü saat 21.30'da gerçekleştirilecek olan konserin davetiyeleri 100, 50 ve 25 milyon liradan satışa çıkarılacak.

Ayrıca teknik olanaklar sağlanırsa konser canlı kayda alınacak ve CD olarak piyasaya çıkarılacak.

Kültür Bakanı İstemihan Talay da o gece büyük solonun ücretsiz verilmesi için talimat verdi. Talay da söz konusu konserde bulunacak.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle