Gündem Haberleri

  Pittbullu fuhuş çetesi dehşet saçmış

  A.A
  22.10.2008 - 12:19 | Son Güncelleme:

  Bursa'da, tecavüz ettikleri genç kızları kamera görüntüleriyle tehdit ederek fuhşa zorladıkları, ayrıca tehdit, kasten yaralama ve gasp olaylarına karıştıkları iddiasıyla gözaltına alınan suç örgütünün 11 üyesi, sağlık kontrolünden geçirildi.

  Bursa Jandarma Komutanlığının 25 Temmuzdan beri devam eden takibi sonucunda 2 gün önce yakalanan, suç örgütünün lideri olduğu öne sürülen “Çakal” lakaplı Mustafa D. ile Samet V, Meti G, Rüya Ş, Alkin İ, Mehmet Ö, Yıldıray D, Hüseyin H, Mustafa Ü, Saffet A. ve Reyhan K, Nilüfer İlçe Jandarma Komutanlığında sorgulandı.

  Zanlılar, bu sabah sağlık kontrolü için Bursa Adliye Sarayı'na götürüldü. Nilüfer Jandarma Komutanlığı binasından çıkışta, gazetecilere “bu bir komplodur” iddiasında bulunan zanlılar, sağlık kontrolünden geçirildi.

  Bu arada, zanlıların yakalandığını öğrenen bazı vatandaşların “mağdur” olarak yetkililere başvurduğu, mağdurlar arasında örgüt üyelerinin baskıları sonucu evlerini satarak başka illere taşındıklarını söyleyen kişilerin de bulunduğu belirtildi.

  Mağdurların, merkez Nilüfer ilçesine bağlı Görükle beldesindeki Görükle Göçmen Konutları'nda oturan zanlıların, bu semtte 10 yıldır korku saldıkları, tehditle haraç topladıkları, son zamanlarda tehdit unsuru olarak barakalarda yetiştirdikleri “Pitbull” cinsi 2'si yavru 5 köpeği kullandıklarını söyledikleri bildirildi.

  Öte yandan, soruşturma kapsamında, zanlıların bölgedeki düğünleri basarak düğün sahiplerinden haraç topladıkları, bir düğünde istekleri geri çevrilince gelini yüzünden bıçakla yaraladıklarının belirlendiği kaydedildi.

  Tehdit ettikleri bazı kişilerin ise inşaat halindeki binalardan atarak yaralanmalarına neden oldukları öne sürülen zanlıların, örgüt lideri Mustafa D. tarafından uyuşturucuya alıştırıldığı, bazı zanlıların bu yüzden örgütten kopamadıklarını söyledikleri bildirildi.

  Bursa Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, Görükle Göçmen Konutları'nda bazı kişilerin suç örgütü kurarak, nitelikli tehdit, kasten yaralama, cinsel saldırı ve nitelikli yağma suçlarını işlediklerine ilişkin istihbarat bilgileri üzerine başlattığı soruşturma kapsamında, 11 kişi gözaltına alınmıştı. Örgüt üyesi oldukları öne sürülen 1'i kadın 4 kişinin arandığı, 1 kişinin de başka bir suçtan cezaevinde olduğu bildirilmişti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı