Gündem Haberleri

  Pişmanlık hapisten kurtarmadı

  İsmail AKDUMAN/SAMSUN, (DHA)
  04.10.2005 - 02:41 | Son Güncelleme:

  8 aylık bebeğini duvara çarparak ölümüne yol açmaktan yargılanan anne, son duruşmada ağlayarak, ‘Hatırlamıyorum ama çok pişmanım’ dedi, ancak 10 yıl hapse mahkûm oldu.

  SAMSUN’da 3 yıl önce meydana gelen olayda, Nergis Er (27), 8 aylık kızı Ülkü’yü ağladığı için döverken, duvara fırlatarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklandı. 3 ay tutuklu kalan Er, daha sonra suç vasfının değişme olasılığı göz önüne alınarak tahliye edildi. 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 24 yıl ağır hapis cezası istemiyle yargılanan Nergis Er, dün son savunmasını ağlayarak yaptı. ‘Ölüme sebebiyet vermek’ suçundan yargılanan Er, olay gününü şöyle anlattı:

  Susturamadım

  ‘Parasal durumumuz iyi değildi. Çocuğumun ihtiyaçlarını karşılayamıyordum. Bu nedenle ruhsal çöküntü içindeydim. Olay günü kızım ağlamaya başladı. Susturmaya çalıştım. Ama susmadı. Psikolojim çok bozuktu. Ne yaptığımı bilmiyorum. Hiçbir şey hatırlamıyorum. Belki kucağımdan düşmüştür. Yüzünde morlukları görünce hemen hastaneye kaldırdım. Ama kurtarılamadı. Hangi anne çocuğunu öldürmek ister? Çok pişmanım.’ Nergis Er’in kayınpederi Mehmet Er (62), daha önceki duruşmalarda tanık olarak verdiği ifadesinde, gelininin torununu sürekli dövdüğünü söyledi. Mahkeme heyeti, Nergis Er’e, ‘kastın aşılması suretiyle bir kişinin ölümüne sebep olmak’ suçundan 10 yıl hapis cezası verdi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı