Gündem Haberleri

  Piriştina bursuna 4 günde 20 bin başvuru

  A.A
  20.10.2008 - 16:28 | Son Güncelleme:

  İzmir Büyükşehir Belediyesinin, üniversite öğrencilerine verdiği Ahmet Piriştina bursu için 4 günde 20 bin 775 kişi başvuruda bulundu.

  Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, 16 Ekimde başlayan burs başvuruları nedeniyle dört günde belediyenin web sayfasını yaklaşık 59 bin 204 kişi ziyaret etti, 20 bin 775 kişi de başvuruda bulundu.

  Belediyenin üniversite öğrencilerinin eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla verdiği aylık 100 YTL değerindeki eğitim bursundan yararlanan öğrenci sayısı geçen yıl 20 bin iken, bu yıl sayının 30 bin olması öngörülüyor.

  Burs bürosu yetkilileri, geçen yıl başlatılan sistemle, adayların başvurularının yalnızca internet üzerinden alındığını hatırlatarak, “Geçen yıl son derece başarıyla uygulanan şeffaf sistem sayesinde karışıklıkların ve bir takım olumsuzlukların önüne geçilmişti. Bu yıl da başvuru yapmak isteyen öğrencilerimizin İzmir Büyükşehir Belediyesinin web sitesini (www.izmir.bel.tr) takip etmeleri gerekiyor. Gereken tüm açıklama ve duyurular buradan yapılacak” bilgisini verdi.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen yıl burs bürosunda randevu sistemi devreye alınmış, böylece başvuru sırasındaki yığılmalarının önüne geçilmişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı