GeriGündem Pirelli şimdi de Türkiye’ye yatağı ile yüklenecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pirelli şimdi de Türkiye’ye yatağı ile yüklenecek

Pirelli şimdi de Türkiye’ye yatağı ile yüklenecek
refid:6810658 ilişkili resim dosyası

Avrupa’nın önde gelen lastik üreticilerinden Pirelli, Fransa ve İtalya’daki yeni yatırımlarıyla ortopedik yatak üretimine başladı.

Yaklaşık bir yıl önce Cinisli mağazalarında satışına başlanan Pirelli Bedding’in Avrupa İhracat Müdürü Oliver Heck, "Türkiye’deki yaylı yatak pazarı Avrupa’daki gibi küçülmeye başladı. İnsanlar artık daha çok sağlığa yatırım yapıyor ve ortopedik yataklarda bu yatırımın başını çekiyor" dedi.

TÜKETİCİNİN TALEBİ ARTACAK: Oliver Heck, dünyada yaylı yatak pazarında çok hızlı bir küçülme olmadığını ancak kısa zaman içinde ortopedik yatak ihtiyacının artacağını vurgulayarak şunları söyledi: "Türkiye’de yaylı yatak pazarı hálá yüzde 80’e yakın. Yaylı yatağın daha aşağılara inip ortopedik yatak pazarının daha da büyümesini bekliyoruz. Örneğin, Almanya’da yaylı yatak pazarı 10 yıl önce yüzde 70’lerden bugün yüzde 40’lara kadar geriledi. Yaysız ortopedik yatak pazarı ise hep büyüdü. Çok hızlı bir büyüme olmasa da tüketicilerin ihtiyacının değişmeye başladığını gözlemledik."

70 MİLYON NÜFUS ÇOK ÖNEMLİ: Oliver Heck, Türkiye’nin 70 milyonluk nüfusu ile her türlü yatırımcı için cazip bir pazar haline gelmeye başladığını vurgulayarak, "Bu pazarı kimse yabana atamaz. Dünyadaki her türlü gelişme buraya da yansıyor" diye konuştu. Son dönemlerde insanların daha çok dinlenmeye ve sağlığa özen göstermeye başladığını ifade eden Heck şöyle konuştu: "Avrupalı artık daha rahat konutlarda oturmak istiyor, sosyal hayatı önemsiyor ve sağlığına dikkat ediyor. İşte bu noktada günde ortalama 8 saatimizi geçirdiğimiz yataklarda çok büyük önem kazanıyor. Türkiye’de 70 milyon nüfusu ile yabana atılacak bir pazar değil. Bizde bu pazardaki potansiyeli göz önüne alarak Türkiye’de de satışa başladık."

DOĞAL ÜRÜNLER KULLANILDI: Pirelli yataklarının doğal ürünlerle yapıldığını vurgulayan Heck, "Hava alan ve yapıştırma kullanılmayan bir yatak yapıyoruz" dedi. Pirelli yataklarının özellikleri hakkında bilgi veren Heck şöyle konuştu: "Pamuk içeren dış kumaşlar çıkarılıp yıkanabilir kılıflara sahip. Yüksek teknoloji ile üretilen yazlık ve kışlık bölümleri var. Yani tüketici bir tarafını yazlık bir tarafını kışlık olarak kullanabiliyor."

Bir yılda 600 tane satıldı

FİYATI 3 bin 200 YTL’den başlayan ve kaşmirden deve tüyüne kadar, kumaşında farklı malzemelerin kullanıldığı láteks yataklardan bir yıl içinde 600’den fazla satıldı. Bugüne kadar ürün portföyünde, yatağa yer vermeyen Beymen Home da yeni anlaşmayla Pirelli Bedding satacak. Koleksiyon mağazaları da aynı ürünü pazarlayacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle