Gündem Haberleri

  Pilotla teknisyenler tartıştı korkan yolcular uçaktan indi

  Faik KAPTAN/İSTANBUL
  11.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  THY’nin dün saat 07.00’de İstanbul’dan Adana’ya gitmesi gereken TK-454 sefer sayılı Airbus 321 tipi uçağındaki arıza yüzünden pilotla teknisyenler tarşınca yolcular uçağı terk etti.

  Yolculardan Kuntay Özkan’ın verdiği bilgiye göre, yolcular saat 06.30’da uçağa alındı. Kalkışta, pilot uçakta arıza olduğunu belirterek, teknisyen istedi. Pilot kapısı açık olduğu için ön sırada oturanlar, tüm konuşmaları duydu.

  Pilot, teknisyenlere hidrolik arızası olduğunu söyledi. Teknisyenler kısa bir kontrolden sonra uçulabileceği kararına vardılar. Pilotun arıza göstergesi hálá yandığı için uçamayacağını söylemesi üzerine, teknisyenler arızanın önemli olmadığını ve giderildiğini iddia etmeyi sürdürdüler. Bu sırada bir teknisyen sertçe, "Sen şirketi zarara mı uğratmak istiyorsun? Arıza onarıldı" dedi.

  Ön sırada oturan ve konuşmaları dinleyen bir erkek yolcu "Biz bu uçakla uçmayız" dedi ve bir kadın yolcuyla birlikte açık kapıdan aprona indi. Bunun üzerine tüm yolcular uçaktan inerek, apronda beklemeye başladılar. İç Hatlar Terminali’ne götürülen yolcular daha sonra bir başka uçağa alındılar. Uçak saat 08.30’da havalandı. Kuntay Özkan, "Yıllardır uçarım. Böyle bir şeye rastlamadım" dedi. THY Basın Müşaviri Ali Genç olayla ilgili soruşturma başlattıklarını söyledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı