Gündem Haberleri

  Pilot Yüzbaşı Sezer, GATA'ya kaldırıldı

  Hürriyet Haber
  25.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ANTALYA, (DHA) - BURDUR'un Bucak İlçesi yakınlarında düşen F-16'nın pilotu Yüzbaşı Aşkın Sezer bu sabah tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nden alınarak Ankara GATA'ya götürüldü. Tıp Fakültesi Hastanesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Pilot Yüzbaşı Sezer'in hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

  Akhisar'dan kalkıp Adana İncirlik Üssü'ne giden F- 16, bu saat 15.45'de Burdur'un Bucak İlçesi'ne bağlı Çobanpınarı Köyü yakınlarına düşmüştü. Uçak düşmeden önce fırlatma koltuğu ile kendisini atan ve paraşütüyle ormanlık alana inen Sezer, kurtarma ekiplerince bulunup Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

  Hastane yönetiminin yaptığı yazılı açıklamada, Yüzbaşı Sezer'in sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Sezer'in önceki gün saat 18.00 sıralarında hastaneye getirildiği kaydedilen açıklamada, kalça, dirsek ve el bileklerinde kırıklar bulunduğu, 4 saat süren bir operasyonla müdahale edildiği belirtildi. Doç. Dr. Semih Gür, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Ürgüden, Dr. Mete Özgörgen ve Neval Boztuğ'dan oluşan ekibin ameliyat ettiği Pilot Yüzbaşı Aşkın Sezer'in hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

  Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nden bu sabah ambulans ile alınan Yüzbaşı Sezer, Antalya Askeri Havalimanı'ndan helikopterle Gülhane Tıp Akademisi'ne götürüldü. Sezer'in tedavisinin GATA'da devam edeceği öğrenildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı