Gündem Haberleri

  Piknik vahşetini telefonlar çözdü

  Yüksel EKER- Fatih KARAÇALI ADANA, (DHA)
  01.10.2003 - 01:59 | Son Güncelleme:

  Adana'da 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan piknik vahşetinde düğüm çözüldü. Cinayetleri, öldürülen Hasan Ak'ın eşiyle ilişkisi olan kiracısı Ferhat Calayır ile ağabeyi Mehmet Calayır'ın işlediği ortaya çıktı.

  İkisi çocuk 5 kişinin yaşamını yitirdiği piknik alanı katliamında esrar perdesi dün aydınlandı. Tüyler ürperten cinayetleri, katliam kurbanlarından Hasan Ak'ın eşinin sevgilisi olan kiracısı Ferhat Calayır ile ağabeyi Mehmet Calayır'ın işlediği belirlendi. İncirlik Beldesi'nde dozer operatörü olan Ferhat Calayır'ın, öldürülenlerden Serpil Serttaş'la da da ilişkisi olduğu belirlendi.

  Soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan Perihan Ak'ı serbest bırakan jandarma hemen ardından kadının telefonlarını dinlemeye aldı. Öldürülen Serpil Serttaş'ın da gizli aşkı olduğu ileri sürülen 3 çocuk babası Ferhat Calayır ile sürekli telefon görüşmeleri yapan Perihan Ak, önceki gün yeniden gözaltına alındı.

  CİNAYETİ İTİRAF ETTİLER

  Perihan Ak ile birlikte, kiracıları Ferhat Calayır, ağabeyi Mehmet Calayır, kardeşi 29 yaşındaki Hacı Halim Calayır da gözaltına alındı. Yapılan yüzleştirme sonucu Mehmet ve Ferhat Calayır kardeşler cinayeti kendilerinin işlediğini itiraf etti. Mehmet Calayır, olay yerinde cinayette kullanılan 12 kalibrelik, 8'li pompalı otomatik av tüfeği ile 3 boş kovanı jandarma ekiplerine gösterip, cinayeti detaylı olarak anlattı. Tüfeğin içinde de 8 dolu fişek bulundu.

  Yüzleştirmede suçlarını itiraf eden zanlılardan Ferhat Calayır, olayın tutanağa dökülmesi safhasında ise ‘‘Susma hakkımı kullanıyorum’’ diyerek, konuşmadı. Ağabeyi Mehmet Calayır ise tatbikatta cinayeti tüm ayrıntılarına kadar soğukkanlılıkla anlattı.

  Bu arada Perihan Ak'ın emniyette gözaltındayken çay istediği ve bardağı kırarak boğazını kesip intihara kalkıştığı belirlendi.

  Ferhat ‘işi bitir' dedi ben korktum o öldürdü

  5 kişinin öldürüldüğü piknik alanında tatbikat yaptırılan Ferhat Calayır, suçlamayı reddederken ağabeyi Mehmet Calayır, dehşet saatlerini soğukkanlılıkla şöyle anlattı: ‘‘Kardeşim Ferhat, ev sahibi Hasan Ak'ın eşi Perihan'a cinsel tacizde bulunduğunu onu öldürmemiz gerektiğini söyledi. Ben evimden otomobille gelip ormanlık alanda gizlendim. Ferhat da, ev sahibi Hasan Ak ve diğerlerini alarak piknik yerine geldi. Geldiklerinde tüfeği alarak yanlarına gittim. Ferhat'ı tanımıyormuş gibi yaparak onları dere yatağına indirdim. Ferhat'a 'bunları bağla' dedim. Cennet'in kucağında çocuğu olduğu için bir elinden bağladı. Ferhat 'İşi bitir' dedi. Ben korkmuştum, 'Olur mu böyle?' dedim. Ferhat tüfeği elimden alarak Hasan'a doğrulttu. Serpil, Ferhat'a dönüp. 'Canım ne yapıyorsun?' dedi. Ferhat, ‘El içine çıkmak için yapmalıyız' diyerek, onları öldürdü. Ferhat donup kalmıştı. Herşey saniyelik oldu. Kulaklarım çınladı. Tüfeği çektim, Ferhat'ın elinden aldım, ona kendine gelmesi için bir tokat attım. Çocuklar ağlıyordu, onlara ateş etmeden kaçtık.’’

  Perihan Ak ise ifadesinde, ‘‘Ferhat bana tecavüz etti. Namus olayına çevirmesin diye kocama söylemedim. Olayla ilgim yok’’ dedi.

  Servetine göz dikmişler

  Öldürülen Mehmet Ak’ın kiracısı Ferhat Calayır ile Perihan Ak arasındaki ilişkinin, bir süre önce başladığı, 2 sevgilinin Hasan Ak'ı ortadan kaldırıp, evi, arabası ve işyerine ile çalıştığı fabrikadan alınacak tazminata sahip olmayı, ilişkilerini bu şekilde sürdürmeyi planladıkları ileri sürüldü. Ancak Ferhat'ın, aynı zamanda nikahsız eşi askerde olan Serpil Serttaş ile de ilişkileri konusunda bilgilere ulaşıldı. Perihan Ak'ın bu vahşette Ferhat ile birlikte hareket etmesinin nedeni olarak da eşi Hasan Ak'ın kendisini, öldürülen Cennet Kayan'la aldatması olabileceği belirtildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı