Gündem Haberleri

  Pijamayla mahkemede

  Hürriyet Haber
  11.03.2005 - 09:41 | Son Güncelleme:

  Yargıç hastalık bahanesini dinlemedi, ‘Tutuklarım’ dedi. Bunun üzerine Michael Jackson pijamasıyla duruşmaya koştu.

  Çocuk tacizi davasında yargılanması süren Amerikalı pop yıldızı Michael Jackson, dünkü duruşmaya geç kalınca tutuklanmaktan zor kurtuldu.

  California eyaletindeki Santa Maria kentinde yapılan dünkü duruşmanın ilk dakikalarında sanık Jackson’ın salonda bulunmadığını gören Yüksek Mahkeme Yargıcı Rodney S. Melville çok sinirlendi. Melville, ünlü yıldızın bir saat içinde duruşmaya gelmemesi durumunda 3 milyon dolarlık kefaleti kaldıracağı ve tutuklama emri çıkaracağı tehdidini savurdu. Bunun üzerine Jackson’ın avukatı Thomas Mesereau, ünlü şarkıcının sırtındaki ağrılar nedeniyle hastanede olduğunu söyledi. Durumun ciddiyetini gören avukatların cep telefonundan aramasının ardından apar topar mahkemeye koşan Jackson, pijamasının üzerine giydiği ceketiyle belini tutarak salona geldi. Yargıç Melville, ‘Bay Jackson’ın tıbbi bir sorunu olsa da, buraya gelmesi için çağrıda bulunma sorumluluğum vardı. Jürinin bu olayı dikkate almamasını istiyorum’ diyerek, duruşmaya devam etti.

  Avukatı duruşmaya telefonla çağırdı

  Yargıç Melville’nin ‘Tutuklama emri çıkartırım’ tehdidinden sonra Jackson’ın avukatı Thomas Mesereau duruşma salonunun önüne çıkıp hemen telefonuna sarıldı ve Jackson’ı mahkemeye çağırdı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı