Gündem Haberleri

  Petrol-İş’ten 'ürettiklerimizi tüketiyoruz' kampanyası

  Hürriyet Haber
  10.07.2001 - 16:14 | Son Güncelleme:

  Petrol-İş, ''sendikal örgütlülüğü ve örgütlü toplumu geliştirmek'' amacıyla sendikalı işyerlerinde üretilen ürünleri tüketmeyi öngören ''Ürettiklerimizi Tüketiyoruz'' adlı bir kampanya başlattı.

  Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın, yaptığı açıklamada, sendikal örgütlülüğü ve örgütlü toplumu geliştirmek amacıyla benzerleri daha önce, Tekgıda-İş ile Tezkoop-İş sendikalarınca gerçekleştiren bir kampanya düzenleme kararı aldıklarını kaydetti.


  Bu amaçla, bütün Emek Platformu üyelerine, sendikalı işçilerin ürettiği ürünleri tüketmeleri yönünde çağrıda bulunduklarını belirten Öztaşkın, hemen hemen bütün sendikalardan olumlu yanıt aldıklarını bildirdi.


  Öztaşkın, sendikalı işçilerle üretim yapan işyerlerinin listesini hazırlayarak yayımladıklarını kaydederek, daha sonra sendikasızlaşan firmanın, mal ve hizmetleriyle bu listeden çıkarılacağını kaydetti.


  Eylemin etkin bir sonuç vereceğine inandıklarını vurgulayan Öztaşkın, şöyle devam etti:


  ''Son derece pasif ve hiçbir riski bulunmayan satın alma tercihimizin kullanıldığı bu eylemin etkisinin son derece büyük olacağından ve örgütlülük kültürünün gelişmesine katkı sağlayacağından şüphe yok.


  Mevcut sendikal faaliyetlerimize yeni bir yöntemin daha eklenmesi olan bu kampanya ile üyelerimizin hak ve çıkarları için görevimizi daha üst düzeyde yerine getirmiş olacağımıza inanıyoruz.''


  Öztaşkın, bu kampanya ile işverene de katkı sağlamak istediklerini ifade etti.


   


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı