Gündem Haberleri

  Petrol boru hattında yangın sabaha kadar sürdü

  Nezir GÜNEŞ/MARDİN, (DHA)
  21.07.2012 - 12:30 | Son Güncelleme:

  MARDİN’in Midyat İlçesi yakınlarından geçen ve PKK’lı teröristlerin dün gece bomba ile sabotaj düzenlediği BOTAŞ’a ait Kerkük-Yumurtalık petrol boru hattında çıkan yangın, hattın kapatılması üzerine bu sabaha kadar devam ettikten sonra kendiliğinden söndü.

  Kerkük-Yumurtalık petrol boru hattının Mardin’in Midyat İlçesi’ne bağlı Şenköy yakınlarından geçen bölümüne dün saat 23.00 sıralarında bir grup PKK’lı terörist sabotaj düzenlendi. Boru hattına döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi ardından çıkan yangına güvenlik güçleri ve BOTAŞ ekipleri müdahale ederken petrol akışı durduruldu. Bölgeye gelen güvenlik güçlerine mayınlı tuzak kurulmuş olabileceği ihtimali nedeniyle kontrollü bir şekilde müdahale edilmeye çalışılan yangın, petrol akışının kesilmesi nedeniyle bu sabah kendiliğinden söndü.

  Mardin Valisi Turhan Ayvaz, petrol boru hattına düzenlenen sabotaj nedeniyle yüzlerce ton ham petrolün yandığını ve tarlalara aktığını belirterek "Gece karanlık olması nedeniyle jandarma geniş güvenlik tedbirlerini almış ancak operasyona sabah saatlerinde başlanmıştır. Operasyonlara helikopterlerde havadan destek veriyor" dedi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı