Gündem Haberleri

  ‘Pes’ dedirten hırsızlık

  Kadir ERCAN/ANKARA
  09.04.2004 - 01:31 | Son Güncelleme:

  Devlet Bakanı Ali Babacan’ın kullandığı siyah renkli Mercedes S 320 marka makam otomobili çalındı. Otomobilin bulunması için tüm polis teşkilatı alarma geçirildi.

  Devlet Bakanı Babacan’ın şoförü, 011 kırmızı plakalı otomobili bakım yaptırmak için önceki gün Ulus’taki İskitler Sanayi Sitesinde bulunan Güven Oto servisine bıraktı.

  SİVİL PLAKA TAKILIYDI

  Servis yetkilileri, bakım ve onarımı uzadığı için aracı servisin kapalı alanına çekti. Sabah saatlerinde servise gelen çalışanlar kapının kilidinin kırıldığını ve Babacan’ın makam otosunun çalındığını gördü. Hırsızların güvenlik amacıyla üzerinde 06 JZ 508 sivil plaka bulunan otomobili serviste bulunan anahtarıyla açıp çaldığı anlaşıldı. Hırsızların aynı gece, çevre dükkanlardan da birden fazla araba çaldıkları ortaya çıktı. Bakan Babacan’ın makamına bildirilen olay, Ankara Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz’a iletildi. Bunun üzerine Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ile Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri aracın çalındığı yerde parmak izi araştırması yaptı.

  Aracın bulunması için Ankara’da geniş çaplı arama çalışması yapıldı. Akşam saatlerine kadar aracın izine rastlanamazken, Ankara Emniyet Müdürlüğü, diğer illere de olayla ilgili teleks emri gönderdi.Paris’te bulunan ve olayı telefonla öğrenen Bakan Babacan’ın hayrete düştüğü ve otomobilin bir an önce bulunması istediği öğrenildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı