Gündem Haberleri

  Peru-Lima şiir hattının şairleri İstanbul'da

  Hürriyet Haber
  28.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Kültür ve Sanat Ürünleri A.Ş. Aylık Kültür Edebiyat Dergisi 'E'nin de katılımı ile, dünyada geniş bir coğrafyayı kapsayan Türk ve İspanyol dillerinin şairlerini İstanbul'da buluşturuyor. Özbekistan'ın başkenti Taşkent ile Peru'nun başkenti Lima arasında oluşan bu özel 'şiir hattı' ile, şiirin kültürlerinde özel bir yere sahip olduğu Latin-İspanyol dünyasının şairleri ile Türk dünyasının şairleri bir araya geliyor.

  Bu akşam şairlerin tanışma yemeği ile başlayacak olan program, yarın katılımcıların kendi aralarında yapacakları tartışmalı bir oturum ve Muammer Karaca Tiyatrosu'nda 'Şiirsiz Dünyaya Karşı İstanbul Buluşması' konulu bir sempozyumla devam edecek.

  Cumartesi günü 16.00-18.00 saatleri arasında Beyoğlu'nda Arkadaş Kitabevi'nde şairler kendi kitaplarını ve katılımcı şairlerin şiirlerinin de yer aldığı Türkçe-İspanyolca olarak hazırlanmış buluşma antolojisini imzalayacaklar.

  Saat 20.30'da da Yerebatan Sarnıcı'nda şairler şiirlerini okuyacaklar.

  Taşkent Lima Şiir Hattı İstanbul Buluşması'na Türkiye'den Ataol Behramoğlu, İlhan Berk, Metin Celal, Alper Çeker, Veysel Çolak, İhsan Deniz, Turan Koç, Adnan Özer, Oktay Taftalı, Tuğrul Tanyol, İspanya'dan Francisca Aguirre, Felix Grande, Jose Hierro, Pedro Shimose, Azerbeycan'dan Eyvaz Borçallı, Vagif Nesib, Ramiz Rövşen, Kolombiya'dan Raphael Patino, Kazakistan'dan Muhtar Şahanov ve Meksika'dan Hugo Gutierrez Vega katılıyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı