Gündem Haberleri

  Perdeyi açıp operasyon yaptılar

  Faruk BALIKÇI - Özgür CEBE / DİYARBAKIR, DHA
  10.07.2001 - 01:56 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır'ın Bağlar Semti Cengizler Caddesi'nde dün sabaha karşı yasadışı Hizbullah örgütüne ait hücre evine operasyon yapan polislerle teröristler arasında 6 saat süren çatışma çıktı. Polis, Hizbullahçı bir teröristi öldürdü.

  İki Hizbullahçı ise polise teslim oldu. Evde bulunan 2 yaşındaki bir çocuk ve Gaffar Okkan'ın şehit edilmeden önce açıkladığı 26 kişilik Hizbulah tetikçisi arasında bulunan Haşim Alabalık'ın kızkardeşi Remziye Alabalık sorgulanmak üzere gözaltına alındı. İki polis hafif yaralandı. Hizbullah tetikçilerinin Bağlar Semti'nde bir evde barındıkları ihbarını alan Diyarbakır polisi sabah 05.00'de Cengizler Caddesi'ndeki Demtaş Apartmanı'na operasyon düzenledi. Binanın 6'ncı katında bulunan teröristler ile güvenlik güçleri arasındaki çatışma 6 saat sürdü. Güvenlik güçleri rahat hareket edebilmek ve içeriye gaz bombası atabilmek için teröristlerin bulunduğu dairenin perdelerini üst kattan sarkıttıkları kancalarla yukarı çekti. Karşı binada bulunan polisler perdenin kaldırılması ile içeriyi daha iyi görebilme imkánına kavuştu. Açık pencerelerden gaz bombası atılmasının ardından içeri giren timler 1 teröristi ölü, 2 teröristi ise sağ yakaladı.

  Gazdan etkilendiler

  Çatışma sırasında Hizbullahçı teröristlerin bulunduğu daireye gaz bombası atıldı. Gaz bombasından aynı binanın diğer katlarında bulunan vatandaşlar da etkilendi. Polisler, gazdan etkilenen vatandaşları binadan çıkararak uzaklaştırdı. Gazdan etkilenen ve sabaha karşı başlayan çatışmanın şokundaki bina sakinleri evlerini üzerlerini değiştirmeye fırsat bulamadan terkettiler.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı