Gündem Haberleri

  Pepe tahsisi iptal etti

  Latif SANSÜR KUŞADASI (DHA)
  18.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kuşadası’nda geçen yıl Ağustos ayında Selçuk’ta başlayıp Kuşadası’na kadar uzanan orman yangınında yanan bölgenin bir bölümünde Kubetaş firması tarafından ’Kalker ocağı ve kırma eleme tesisleri’ kurulması izni verilmesinin basında yer alması üzerine Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe ilk açıklamasında "Orası taşlık, kayalık bir alan" dedi, tepkilerin büyümesi üzerine önceki gün yaptığı basın toplantısında tahsisi doğruladı.

  Bakan Pepe, "6831 Sayılı Kanunun 18. Maddesi, ’Yanan Alanlar Hiçbir Şekilde Tahsis Edilemez’ diyor. Fakat bürokrat arkadaşlarımız bunu atlamışlar. İptal talimatını verdirdim ve iptal ettirdim" dedi.

  Tahsisin iptal edilmesi, Kuşadası’nda bayram havası estirdi. Turizmciler, siyasetçiler ve çevreciler, Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe’nin tahsisi iptal etmesini olumlu bulurken, yanan tek karış ormanın bile gerekçesi ne olursa olsun peşkeş çekilmemesi gerektiğini söyledi.Kubetaş firması yetkilileri ise yasadışı hiçbir işlemlerinin olmadığını, tüm izinlerinin yasal olduğunu söyledi. Yetkililer, "burası ile ilgili tüm izinleri aldık. Hatta bakanlığın belirttiğinin aksine ÇED raporu bile aldık. Kuşadası’nın buraya ihtiyacı var" iddiasında bulundu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı