Gündem Haberleri

  Pensilvanya’dan ve CHP’den açıklama

  Hürriyet Haber
  11.05.2010 - 19:48 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın istifa konuşmasında yer verdiği “Pensilvanya görüşmesinin” bugün gazetelerde yer alması üzerine akşam saatlerinde ardı ardına açıklama geldi. İşte hem CHP Genel Merkezi hem de Pensilvanya’dan yapılan o açıklamalar

  CHP Genel Merkezi Basın Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, “Pensilvanya'dan telefon edilerek, komplonun kınanması, üzüntülerin iletilmesi ve Baykal hakkındaki düşüncelerin belirtilmesinin bazı gazeteler tarafından çarpıtıldığı” belirtildi.

  Açıklamada şunlar kaydedildi:
  “Sayın Baykal'ın Genel Başkanlıktan istifa ederken, 'Başka bir sorumlu arayışına çıkacaklara yardımcı olmak için, ABD'den Pensilvanya'dan aldığım üzüntü ve destek mesajlarını samimi bulduğumu da burada belirtmek isterim' sözleriyle açıkladığı telefon görüşmesi, bazı gazeteler tarafından söylenmemiş sözler kullanılarak kamuoyuna duyurulmuştur. Pensilvanya'dan gelen telefon üzerine yapılan görüşmede Sayın Genel Başkan'a 'bizim çocuklara sordum, bizimle ilgisi yok. iktidara baksınlar' sözleri söylenmemiş, bu ve benzeri ifadeler kullanılmamıştır. Telefonla Sayın Deniz Baykal'a komplodan duyulan üzüntü iletilmiş, tertip kınanmış ve sayın Genel Başkan'ın şahsı ile ilgili samimi duygular belirtilmiştir.”


  Öte yandan Deniz Baykal'la ilgili açıklama yapan Fethullah Gülen, kaset skandalını haber bültenlerinden öğrendiğini belirtti. Gülen, "'Bizim çocuklara sordum. Bizimle ilgisi yok. İktidara baksınlar' gibi tırnak içine alınarak verilen sözler kesinlikle bana ait değildir, yalan ve iftiradır" değerlendirmesinde bulundu Cihan Haber Ajansı'na açıklamalarda bulunan Fethullah Gülen, "CHP Genel Başkanı Sayın Deniz Baykal ile ilgili kaset skandalını haber bültenlerinden öğrendim. İnsani olarak fevkalade üzüntü duydum. Bu samimi hislerimi çevremdeki arkadaşlarımla paylaştım. Beni ziyarete gelmiş bir arkadaşım bu hislerimi Sayın Baykal'a iletti" dedi.

  Gülen, 'Bunun ötesinde medyada yer alan "Bizim çocuklara sordum. Bizimle ilgisi yok. İktidara baksınlar.' gibi tırnak içine alınarak verilen sözler kesinlikle bana ait değildir, yalan ve iftiradır" diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı