GeriGündem Penelope 9 doğuruyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Penelope 9 doğuruyor

Penelope 9 doğuruyor
refid:13220829 ilişkili resim dosyası

Oscar’ın habercisi olarak kabul edilen Altın Küre ödüllerinde adaylar belli oldu. ‘Aklı Havada’ 6, Penelope Cruz’un rol aldığı Nine ise 5 dalda aday oldu. En iyi yardımcı kadın oyuncuya aday gösterilen Cruz’u büyük heyecan sardı.

Penelope Cruz  / Foto Galeri

 

67’İncİ Altın Küre ödüllerinin aday listesine ekonomik kriz döneminde geçen bir hikayeyi anlatan, başrollerini George Clooney, Vera Farmiga ve Anna Kendrick’in paylaştığı “Up in the Air” filmi 6 dalda aday gösterilerek damga vurdu.

Başrollerinde Daniel Day-Lewis, Penelope Cruz ve Marion Cotillard’ın olduğu müzikal “Nine” filmi 5 dalda ödüle aday gösterildi.

 

Açıklamada, en iyi drama dalında yarışacak diğer adayların, fantastik bir hikayenin anlatıldığı “Avatar”, Harlem’i konu alan “Precious: Based on the Novel 'Push’ by Sapphire”, Irak savaşı temalı “The Hurt Locker” ve İkinci Dünya Savaşı destanı “Inglourious Basterds” olduğu belirtildi. Meryl Streep’in “Julie&Julia” ve “It’s Complicated”deki performanslarından ötürü müzikal veya komedi dalında, Sandra Bullock’un da “The Blind Side” ve “The Proposal” filmleriyle drama dalında en iyi kadın oyuncu ödülüne ikişer kez aday gösterildi.DİĞER DALLAR VE ADAYLAR:

En iyi müzikal veya komedi filmi: “Nine”, “(500) Days of Summer”, “The Hangover”, “It’s Complicated” ve “Julie & Julia”.

Drama dalında en iyi erkek oyuncu: George Clooney (Up in the Air), Jeff Bridges (Crazy Heart), Colin Firth (A Single Man), Morgan Freeman (Invictus) ve Tobey Maguire (Brothers).

Drama dalında en iyi kadın oyuncu: Emily Blunt (The Young Victoria), Helen Mirren (The Last Station), Carey Mulligan (An Education) ve Gabourey Sidibe (Precious).

En iyi yardımcı erkek oyuncu: Matt Damon (Invictus), Woody Harrelson (The Messenger), Christoph Waltz (Inglourious Basterds), Stanley Tucci (The Lovely Bones) ve Christopher Plummer (The Last Station).

En iyi yardımcı kadın oyuncu: Penelope Cruz (Nine), Vera Farmiga (Up in the Air), Anna Kendrick (Up in the Air), Mo’Nique (Precious) ve Julianne Moore (A Single Man).

1944’den beri verilen ödüller, 17 Ocakta düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak

Yorumları Göster
Yorumları Gizle