Gündem Haberleri

  Pendik’te rögar kavgası

  Hürriyet Haber
  27.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Belediye, kuruma ait dozerlerinin hafriyat sırasında patlattığı atık su deposunu onarmadığı gibi onarım giderlerini deponun bulunduğu apartman sakinlerinin ödemesini istedi

  Pendik Belediyesi, hafriyat çalışması sırasında tahrip ettiği atık su kanalının tamirini üstlenmediği yetmiyormuş gibi, apartman sakinlerini 'Siz tamir edin. Yoksa 2 milyar lira ceza ödersiniz' diyerek çileden çıkarıyor.

  Belediye dozerlerinin hafriyat çalışması sırasında atık su kanalını tahrip edip, foseptik deposunu patlattığı Güven Apartmanı'nın yöneticisi Bedir Yakupoğlu, ‘‘Hatanın düzeltilmesi için belediyeye başvurduk. Kendilerinin patlatmadığını söyleyip, rögarı tamir etmemizi, aksi halde 2 milyar lira ceza ödemek zorunda kalacağımızı belirttiler. Ne yapacağımızı şaşırdık’’ dedi.

  Pendik Burnu'ndaki Batı Mahallesi Çiğdem Sokak'ta bulunan Güven Apartmanı sakinleri ile FP'li Pendik Belediyesi arasındaki gerginlik 3 yıl önce başladı.

  Apartman sakinlerinin verdiği bilgiye göre, Pendik Belediyesi 3 yıl önce Güven Apartmanı'nın karşısındaki boş alana bir cami yaptırmak istedi. Sokak sakinleri aralarında imza toplayarak cami projesini engelledi. Sokak sakinleri daha sonra aralarında para toplayarak, boş alanın etrafını çevirdiler. Alanı çimlendirip, ağaç diktiler. Pendik Belediyesi, cami yerine parka dönüşen alana geçen hafta dozer sokarak ağaçları söktü ve yeşil alanı yok etti. Fazilet Partisi'ne oy vermedikleri için cezalandırıldıklarını düşünen sokak sakinleri, rögarın patladığını da görünce şaşırdılar.

  Lağım akıyor

  Çevreye lağım suyu akmaya başlamasıyla salgın hastalık korkusu yaşayan sokak sakinleri, atık su borusunun onarılması için belediyeye başvurdu. Belediyenin 'Tamir edin, yoksa 2 milyar ceza ödersiniz' cevabıyla şaşkına dönen sokak sakinleri bu tavrı protesto etti. Güven Apartmanı yöneticisi Bedir Yakupoğlu, ‘Belediyenin kanalizasyon borusunu onarmasını, atık su tahliyesinin bağlanmasını ve çevrenin ilaçlanmasını istiyoruz’’ dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı