Gündem Haberleri

  Pencereden kaçırdılar

  Hürriyet Haber
  25.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İmralı'da yargılanacak

  Ankara 2 No'lu DGM dün gergin ve olaylı geçen 1.5 saatlik duruşmadan sonra bölücübaşı Abdullah Öcalan'ın, ‘‘güvenlik’’ açısından Ankara'ya getirilmesinin sakıncalı olduğu gerekçesiyle tutuklu bulunduğu İmralı Adası'nda yargılanmasına karar verdi. DGM, Adalet Bakanlığı'na yazı yazarak, duruşmanın yapılması için gerekli tedbirlerin alınmasını ve salonun tamamlanmasını istedi.

  Dosyalar birleşecek

  DGM, Öcalan'ın duruşmasının gününün, ek iddianamenin hazırlanıp sanık Öcalan'a tebliğ edilmesinden sonra belirlenmesine de karar verdi. Ek iddianame tamamlandıktan sonra mahkeme tensiple dosyaları birleştirecek. Bu işlemlerin ve salonun tamamlanması halinde, 30 Nisan'daki duruşma İmralı'daki özel salonda yapılabilecek. Mahkeme dün şehit ailelerinin müdahilliklerine de oybirliği ile karar verdi.

  Duruşmada gerginlik

  Üç avukatının Öcalan'la rahat görüşme ve daha geniş haklar tanınması talebi ise, ‘‘idari’’ olduğu gerekçesiyle reddedildi. Öcalan'ın avukatları Zeki Okçuoğlu, Mikrime Tepe ve Niyazi Bulgan'ın, şehit yakınlarının müdahil ailelerinin gördükleri zararların tespit edilmesi gerektiğini söylemeleri, şehit yakınlarının sabrını taşırdı. Karar için verilen arada, bazı şehit anneleri avukatlara saldırmak istedi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı