Gündem Haberleri

  Pekin’de Linux ittifakı

  Hürriyet Haber
  29.04.2004 - 20:47 | Son Güncelleme:

  Yomiuri ve Nihon Keizai gazeteleri, Japon, Çin ve Güney Kore hükümetlerinin, alternatif bir bilgisayar işletim sistemi geliştirmek için birlikte çalışmaya karar verdiklerini duyurdu. Her üç ülke de özel sektörlerinin Linux’a geçmelerinde yardım edecek. Anlaşma, üç ülkenin üst düzey hükümet yetkililerinin katılımı ile Pekin’de imzalandı.

  Özgür Yazılım Şenliği

  Linux Kullanıcıları Derneği’nin her yıl düzenlediği Linux ve Özgür Yazılım Şenliği 13-16 Mayıs 2004 tarihleri arasında Ankara Milli Kütüphane Konferans Salonları’nda gerçekleşecek.

  Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Linux ve Özgür Yazılım Şenliği, Linux dünyasındaki son gelişmeleri yansıtan bir içeriğe sahip olacak. Şenlik, geçen iki yılda olduğu gibi Türkiye’deki tüm penguenlerin buluşma ve kaynaşmasını sağlamayı amaçlıyor. Şenlikte çeşitli konularda 3 paralel salonda yapılacak teknik seminerlerin yanı sıra, ‘Yılın Penguenleri Ödülleri’, ayaküstü sohbetler, kurulumlar, oyun turnuvaları, İnternet kafede Linux ile tanışabilme fırsatları ziyaretçilerine sunulacak. Novell, IBM ve Prosoft’un sponsor olduğu şenliğe, Nilüfer Turizm, Mavi Bilişim, EMO, Eliar, Oracle, SPD ve HP kurumsal olarak katılıyor.

  Şenliğe giriş ücretsiz olup, kayıt masasında fazla beklememek için İnternet üzerinden önkayıt da yaptırılabiliyor.

  senlik.linux.org.tr
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı