Gündem Haberleri

  Pekala gidelim

  Uğur DÜNDAR
  21.01.2006 - 01:22 | Son Güncelleme:

  Mehmet Ali Ağca, kapısını çalıp "Tahliye kararınız bozuldu" diyen polislere soğukkanlılıkla, "Pekala gidelim o halde" yanıtını verdi.

  YARGITAY’ın Mehmet Ali Ağca’nın tahliye kararını akşam saatlerinde bozmasıyla birlikte gözler İstanbul polisine çevrildi. "Ağca’yı yakalayın" emri önce şifahi olarak sonra da faksla polise iletilince, Kartal Emniyet Müdürü Salih Korşen saat 19.15’te bizzat Mehmet Ali Ağca’yı teslim almaya gitti. Yakacık Uğur Mumcu Mahallesi Zambak Sokak’taki Özoba Sitesi 4 numaralı dairede TV izleyen Ağca, Emniyet Müdürü’ne kapıyı açtı ve "Neden geldiniz?" diye sordu. "Tahliye kararınız bozuldu" yanıtını alınca, "Pekala gidelim o halde" dedi. Üzerinde 12 Ocak günü tahliye edilirken giydiği mavi kazak ve blucinle evden ayrılan Ağca sivil polis otosunda, "Bana haksızlık ediliyor" diye yakındı.

  Önce Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Vatan Caddesi’ndeki Terörle Şube Müdürlüğü’ne saat 20.10 sıralarında teslim edildi. Ağca’nın yakalandığı haberi aynı dakikalarada ilk kez İstanbul Valisi Muammer Güler tarafından kamuoyuna açıklandı. Vali Muammer Güler, Ağca’nın seri şekilde yakalandığını belirtti. Güler, gazetecilerin "Takip ediyor muydunuz?" sorusuna "Takip edilmedi. Yakalama emri çıkarıldı, biz de yakalama emrinin gereğini yaptık" yanıtını verdi.

  Ağca emniyete getirilirken gazetecilere "Ben tanrı değilim, ben isa değilim. Ben tanrının oğlu değilim. Ben mesihim. Ben kıyametin habercisiyim. I am not criminal (ben suçlu değilim)" diye Türkçe, İngilizce ve İtalyanca bağırdı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı