Gündem Haberleri

  Pedal çevirmeden AB süreci sürmez

  Volkan FURUNCU / A.A
  10.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 9 Mayıs Avrupa Günü nedeniyle bisiklet sürdü.

  Avrupa Günü etkinliği kapsamında, TBMM ve Gençlik Parkı arasında AB üyesi ülkelerin büyükelçilerinin katılımıyla bisiklet turu düzenlendi. Tura, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile katılan Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, tur sırasında bisikletten düşmediklerini belirterek, “Pedal çevirmeden AB sürecini sürdürmenin imkanı yok. Durmak yok, yola devam diyoruz arkadaşlar” dedi. Bağış çocukluğundan beri bisiklete binmediğini, geçen hafta yaptığı antrenmanın gazeteciler tarafından görüntülendiğini hatırlattı.
  Yine Avrupa Günü nedeniyle düzenlenen “Uluslararası Edirne Bisiklet Şenliği’ne” Türk, Bulgar ve Yunanlı 400 bisikletçi katıldı. Konuk bisikletçiler, Sveti Konstantin ve Elena Kilisesi’ne giderek, burada dua etti. Kutlamalara Bulgaristan Aziz George ve Ordu Bayramı kutlamaları için Edirne’ye gelen Bulgaristan Devlet Bakanı Bojidar Dimitrov, Yunanistan’ın Oristiada kasabasının kaymakamı Poliksronis Antoniadis, Bulgaristan’ın Svelingrad kenti Belediye Başkanı Geolgi Monolov da katıldı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı