Gündem Haberleri

  Pazar günkü cinayet

  Hürriyet Haber
  06.12.2009 - 12:44 | Son Güncelleme:

  Yunus Emre K.M
  08 Aralık 2009
  20:30

  Tiyatro Kedi’den çağdaş bir komedi…

  Mart 2008’den bu yana kapalı gişe oynamaya devam eden Moliere’in yazdığı “KİBARLIK BUDALASI” , Reşat Nuri Güntekin’in yazdığı “ÇALIKUŞU” ve Beaumarchais’in yazdığı “FİGARO’NUN DÜĞÜNÜ” adlı dönem oyunları sahnelemeye devam eden Tiyatro Kedi 2009/2010 tiyatro sezonunda repertuarına çağdaş bir komedi ekliyor…Pazar Günkü Cinayet !
  Dört farklı ve birbirinden iddialı oyunla sezona giren Tiyatro Kedi yeni sezonda da özel tiyatrolara açık olan tüm İstanbul sahnelerinde ve Türkiye çapında oynamaya devam edecek…

  Oyuncular
  Haldun Dormen . Deniz Gökçer
  Gazi Şeker . Hilmi Özçelik . Eda Gülten
  Ve Deniz Türkali

  PAZAR GÜNKÜ CİNAYET’i Wolfgang Ebert yazdı, Hale Kuntay Türkçe’ye çevirdi. Hakan Altıner ‘in sahneye koyduğu oyunun, Kostüm Tasarımını Sadık Kızılağaç, Dekor Tasarımını Tuba Unat, yapımcılığını ise İpek Kadılar Altıner üstlendi.


  Pazar Günkü Cinayet; Konu
  Otuz yıllık karısının izni olmadan radyonun sesini bile açamayan kılıbık bir adam (Haldun Dormen); öldürülen bir telekızın “cinayet zanlısı” olarak aranırsa ne olur? Üstelik bu cinayete bir bakanın da adı karışmışsa; medyanın ve halkın büyük ilgisini çeken bu cinayetin tek “katil adayı” bu pısırık adam; Bay Zahn ise…

  Yıllar sonra nihayet kocası bir erkeğe dönüşen Bayan Ilse Zahn (Deniz Gökçer) “cinayet zanlısı” dahi olsa kocasını kahraman gibi görüp hayran bir aşığa dönüşürse..

  Tiyatro Kedi’nin yeni komedisi PAZAR GÜNKÜ CİNAYET; “Terlik ve hırkadan”, “Çılgın bir gösterişe” geçiş yapan otuz yıllık bir evliliğin ve bütün bunlardan menfaat sağlamaya çalışan Michelle'nin (Deniz Türkali) öyküsüdür.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı